Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Ścięcia w starej grze - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Gry (/gry-29-f)
+---- Wątek: Ścięcia w starej grze (/sciecia-w-starej-grze-18281-t)



Ścięcia w starej grze - Lukasz41 - 27.08.2011 14:57

Otóż gram w pewną grę internetową z roku 2001/2002. Kiedyś gdy miałem stary komputer gra szła bez zarzutu ponieważ nie wymaga ona super mocnego komputera. W nowym komputerze od razu miałem zainstalowany Win 7. A o to błąd: Standardowo szybkość gry to 60 FPS. Gdy zwiększam szybkość powinno iść około 400 fps i idzie ale co kilka sekund spada do 60 fps i znów wraca do około 400 Fps. Podczas gdy gram na 60 Fps widać że gra mi przycina ale Fps jest stały czyli 60. I jeszcze , gra zaczyna przycinać dopiero po włączeniu gry tzn jak wybieram ustawienia w menu jest dobrze lecz jak przejdę do rozgrywki to wtedy to się zaczyna. Myślę że może jakieś ustawiania karty graficznej by mi pomogły bo jak na razie nie widzę innego wyjścia.

Karta graficzna: ati hd 4300/4500 series 512 mb
Procesor: Intel Pentium 3 Ghz
Windows 7 64 bit.


RE: Ścięcia w starej grze - stingear - 27.08.2011 15:02

Problemem może być zły sterownik grafiki. Spróbuj je zaktualizować przy pomocy programu DriverMax.


RE: Ścięcia w starej grze - tomcio931 - 27.08.2011 18:49

Jeśli aktualizacja sterowników nie pomoże możesz spróbować na czas włączania gry wyłączyć Opcje Aero na pulpicie. Opcja dodawania wyłącz/włącz aero do menu kontekstowego


RE: Ścięcia w starej grze - Lukasz41 - 28.08.2011 13:58

A możesz dokładnie powiedzieć jak wyłączyć tą opcję aero ?


RE: Ścięcia w starej grze - peciaq - 28.08.2011 14:44

Dostałeś link do rozwiązania, otwórz go i przeczytaj. Tam jest napisane.


RE: Ścięcia w starej grze - Lukasz41 - 28.08.2011 15:56

Dzięki peciaq Uśmiechnięty . Jednak funkcja wyłączenia aero nie pomogła. Sterowniki karty graficznej były uaktualnione ale muszę po uaktualniać jeszcze kilka innych rzeczy , program naprawdę przydatny. Może dopiero po uaktualnieniu wszystkich programów wszytko będzie dobrze.