Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Wybór przeglądarki internetowej - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Wybór przeglądarki internetowej (/wybor-przegladarki-internetowej-18244-t)



Wybór przeglądarki internetowej - Woloszynski - 26.08.2011 06:52

Witam.

Chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze odpowiedniej przeglądarki.

Google Chrome choć moim zdaniem najszybsza i najmniej zasobożerna dla mnie odpada już na starcie ze względu na słabą ochronę prywatności użytkownika.

Operę używam w chwili obecnej i wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że zdarza jej się trochę pamięci pożreć (szczególnie tej widniejącej w systemie jako gotowa do użycia (standby). Nie wiem czy to przypadłość każdej przeglądarki? Dodatkowo drażni mnie fakt, iż po jakimś czasie Opera zaczyna korzystać z jednego rdzenia i wykorzystuje, go cały czas w 80-99%.

Zależy mi na przeglądarce lekkiej, szybkiej, szanującej moją prywatność oraz w miarę możliwości takiej, która nie obdziera mnie z zasobów.

Innych przeglądarek aktualnie nie używam, więc nie wiem jak wyglądają ich obecne wersje. Jakie rozwiązanie byście polecili dla mnie?


RE: Wybór przeglądarki internetowej - szymo24 - 26.08.2011 07:26

Ja też używam opery ale jak chcesz innej to może firefox?


RE: Wybór przeglądarki internetowej - Woloszynski - 26.08.2011 07:35

Generalnie zastanawiam się nad wyborem przeglądarki, ale także nad tym, co powoduje wysokie zużycie CPU? W tej chwili wyłączoną mam jedynie historie - może powinienem wyłączyć też przechowywanie stron w pamięci podręcznej?

Opera nie sprawia problemów, działa bardzo przyjemnie, ale po pewnym czasie Norton zaalarmował mnie, że Opera korzysta z co najmniej jednego rdzenia w 99% i rzeczywiście od tego momentu do wyłączenia komputera Opera pracowała w bardzo wysokich zakresach na jednym z rdzeniów.


RE: Wybór przeglądarki internetowej - Portator - 26.08.2011 08:05

Witaj. Używam trzech przeglądarek - w tym głównie Opery. Fakt pożera trochę, ale jest z czego.
[attachment=3180]
Używaj CCleanera do regularnego oczyszczania przeglądarek. Przeinstaluj Operę na najnowszą wersję.
http://www.opera.com/portal/choice/?language=pl
Znalazłem ciekawą, lekką i arcy szybką przeglądarkę - Comodo Dragon.
http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Dragon-Internet-Browser,Program,Windows,16593.html


RE: Wybór przeglądarki internetowej - Woloszynski - 26.08.2011 08:16

Używam CCleanera i mam operę 11.50 Uśmiechnięty

Myślałem nad Comodo Dragon, ale jeszcze się waham - oparta jest na Chromium

Może w ogóle zostanę przy Operze, ale nadal dręczy mnie pytanie dlaczego zdarza jej się pracować w wysokich zakresach obciążenia CPU.


RE: Wybór przeglądarki internetowej - slawektor - 26.08.2011 08:28

(26.08.2011 08:16)Woloszynski napisał(a):  Myślałem nad Comodo Dragon, ale jeszcze się waham - oparta jest na Chromium

Zobacz tutaj: http://windows7forum.pl/przegladarki-internetowe-nowosci-aktualizacje-opinie-testy-t-9167.html#pid81454


RE: Wybór przeglądarki internetowej - Woloszynski - 26.08.2011 08:56

Pobrałem - będę testował i dam znać jak to wygląda. Proponujesz jakieś ingerencje w opcje Comodo Dragon dla zwiększenia prywatności?


RE: Wybór przeglądarki internetowej - sybic - 26.08.2011 09:19

Zaraz, wybór przeglądarki to nie wybór żony, co szkodzi aby używać ich na raz?
Ja np. używam maxtona - mam tam ze 30 stałych zakładek z witrynami do których warto codzienne przejrzeć.
Fora mam na Firefoxie - ze 20 zakładek. Serwisy społecznościowe mam na Chrome. Z 50 zakładek profilów na facebok'u tam nawet może być. Jak chcę coś szybko sprawdzić lub zalogować się do banku to odpalam sobie okienko IE. Opere też mam i też są jakieś fora. Zdarza się, że wszystko to mam na raz odpalone i nie mam dylematu co wybrać.
Biorę wszystko Uśmiechnięty


RE: Wybór przeglądarki internetowej - Woloszynski - 26.08.2011 09:39

Generalnie to masz rację, ale ja np. jestem gorącym fanem GNU/Linuksa i mógłbym go mieć jako dual boot razem z 7 - niestety jest to dla mnie wyjście niepraktyczne, gdyż pracuje z oprogramowaniem Adobe i nigdy nie wiadomo, kiedy będę musiał je uruchomić, a skakanie z jednego systemu na drugi jest męczące.

Podobnie moim zdaniem z przeglądarkami - zainstalowałbym wszystkie, a efekt byłby taki, że i tak używałbym jednej.

Wracając do tematu - czy otwieranie osobnego procesu dla każdej karty jak to ma miejsce w Chrome czy Comodo Dragon to plus czy raczej minus z punktu widzenia wydajności?

Inne przeglądarki np. Opera czy Firefox do wersji 6 korzystają tylko z jednego procesu.


RE: Wybór przeglądarki internetowej - peciaq - 26.08.2011 09:43

Ja się trzymam Firefoxa już od lat. Obecnie jest chyba najlepszy. Co prawda teraz siedzę na Firefoxie w wersji Nightly 9, czyli wersji bardzo testowej ale problemów jeszcze nie mam nawet z tą a szybkość jest bardzo odpowiednia dla mnie. Używałem jakiś czas Opery jak czekałem na Firefoxa jakiegoś w pełnej wersji, ale długo nie wytrzymałem.


RE: Wybór przeglądarki internetowej - sybic - 26.08.2011 09:53

Ja, jak bym miał używać tylko jednej przeglądarki to użył bym Maxthon'a ver 1. (ver 2 nie chodzi pod Win7, a ver 3 to już przerost formy nad treścią).
To przeglądarka, która bazuje na silniku IE i która moim zdaniem oferuje najlepsze zarządzanie zakładkami (zakładki w FF, czy Chrome są do bani).
Sama przeglądarka zajmuje 2.5 MB i nie wymaga instalacji. Można ją ze swoimi ustawieniami zakładek odpalać z Pendrivie, na dowolnym komputerze.


RE: Wybór przeglądarki internetowej - slawektor - 26.08.2011 10:15

Ewentualnie https://chrome.google.com/webstore/detail/cfhdojbkjhnklbpkdaibdccddilifddb
https://chrome.google.com/webstore/detail/hcjdanpjacpeeppdjkppebobilhaglfo

(26.08.2011 09:39)Woloszynski napisał(a):  Wracając do tematu - czy otwieranie osobnego procesu dla każdej karty jak to ma miejsce w Chrome czy Comodo Dragon to plus czy raczej minus z punktu widzenia wydajności?

Inne przeglądarki np. Opera czy Firefox do wersji 6 korzystają tylko z jednego procesu.

Różnie o tym piszą: http://diary.braniecki.net/2009/06/23/wielowatkowosc-w-przegladarce/


RE: Wybór przeglądarki internetowej - Woloszynski - 26.08.2011 11:07

Choć wpis przytoczony przez slawektor odnosi się do testów wykonanych spory kawałek czasu temu, to mimo wszystko według tego eksperymentu najmniej zasobożerną, jeśli mowa o RAMie, jest Firefox.


RE: Wybór przeglądarki internetowej - slawektor - 26.08.2011 11:32

Racja. Wielowątkowość - gdy pojawiła się w Chrome, to konkurencja twierdziła, iż nie jest to wcale takie dobre rozwiązanie, teraz sami to próbują. Deweloperzy pracują obecnie nad wprowadzeniem do Firefoksa mechanizmu, który umożliwiłby otwieranie każdej karty w osobnym procesie. Znany z Google Chrome tryb pracy poprawiłby poziom bezpieczeństwa oraz stabilność przeglądarki Mozilli.

Projekt mający na celu zintegrowanie nowej funkcji z Firefoksem oznaczono nazwą kodową Electrolysis. Z informacji Mozilli wynika, że programiści przygotowali już działający prototyp, który automatycznie dzieli pracę związaną z renderowaniem stron WWW na osobne procesy.
Działają też nad pamięcią: http://www.dobreprogramy.pl/Firefox-7-Beta-z-ulepszonym-zarzadzaniem-pamiecia,Aktualnosc,27291.html


RE: Wybór przeglądarki internetowej - Woloszynski - 26.08.2011 11:45

Z drugiej strony pare MB w jedną czy w drugą stronę nie robi różnicy. Dziwi mnie jednak fakt, że otwieranie kart w przeglądarkach powoduje wzrost MB pamięci tzw. standby - tłumacze to sobie jako pamięć w gotowości, gotowa do użycia. Czy to ma związek z pamięcią podręczną? Ciekawym zjawiskiem jest też dla mnie fakt, iż podczas skanowania systemu NIS 2011 wzrasta zużycie pamięci i po zakończeniu skanowania nie spada - wyczytałem, że to wynik cache w Windowsie - ale kompletnie nie wiem co to oznacza Uśmiechnięty


RE: Wybór przeglądarki internetowej - sybic - 26.08.2011 12:17

Chrome bardzo pożera RAM, ale jest to jedyny program w którym odnosi się wrażenie, iż z tego RAMu program robi naprawdę użytek.
Bo są niestety programy, których ich nowsze wersje różnią się od poprzedniej tym, że zabierają RAM, a chodzą wolniej.


RE: Wybór przeglądarki internetowej - Woloszynski - 26.08.2011 12:23

Trudno mi z tym polemizować - Chrome i Comodo Dragon rzeczywiście działają szybciej od konkurencji, ale z drugiej strony nie są to jakieś kosmiczne przyrosty szybkości. Generalnie liczy się stosunek przyrostu szybkości do przyrostu zużycia RAM. Uśmiechnięty