Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Internet ciągle się resetuje - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Internet ciągle się resetuje (/internet-ciagle-sie-resetuje-18130-t)



Internet ciągle się resetuje - Pawciox36 - 20.08.2011 16:07

Witam. Mam internet Orange Home 2mb/s, przez router. Internet jest rozłączony na komputer stacjonarny (kabel) i dwa laptopy (mój i siostry, bezprzewodowe wi-fi). Problem pojawił się wczoraj, przeglądałem sobie różne strony, gdy nagle odłączyło mi internet... Uruchomiłem ponownie laptopa i internet znowu działał, wchodzę na przeglądarkę i znowu przeglądam sobie różne strony - przez 2 minuty, znowu straciłem połączenie z internetem. Wyłączyłem i włączyłem u siebie internet, znowu działał przez dwie minuty i potem znowu nie ma. Wyłączyłem i włączyłem router, znowu internet był ok. 2-5min i znowu padł. Zainstalowałem najnowsze sterowniki do mojej karty sieciowej, ale problem dalej się pojawia. Próbowałem wyłączać antywira, skanować go (czysto), wyłączać, włączać parę razy i dalej to samo... Internet jest przez 2-5min i zanika na jakieś 3 minuty, znowu jest przez chwilę i znowu zanika. I tak w kółko... Dodam jeszcze, że tylko u mnie się tak dzieje, tzn. że na stacjonarnym oraz na laptopie siostry internet działa normalnie.

PS: Mam Windows'a 7, jeśli to coś pomoże.
PS2: Laptop jest nowy, ma dopiero dwa tygodnie

Proszę o szybką pomoc, z góry dziękuje!


RE: Internet ciągle się resetuje - thermalfake - 20.08.2011 16:55

Najpierw trzeba wykluczyć awarię routera zanim zaczniesz grzebać w systemie. Podmieniłbym router i tak samo skonfigurował. Przynajmniej wiedziałbym co dalej, może porty lan rj45 padły a po wlan działa dobrze.


RE: Internet ciągle się resetuje - Chopinone - 20.08.2011 17:18

(20.08.2011 16:07)Pawciox36 napisał(a):  Dodam jeszcze, że tylko u mnie się tak dzieje, tzn. że na stacjonarnym oraz na laptopie siostry internet działa normalnie.

Awarię routera z tego miejsca można wykluczyć. Pytanie zasadnicze, czy zanik internetu spowodowany jest sprzętowo czy programowo. W pierwszej kolejności podłączyłbym kartę sieciową wifi na usb i zobaczył czy problem występuje.