Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany WIFI działa, a Internet po kablu już nie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany WIFI działa, a Internet po kablu już nie (/wifi-dziala-a-internet-po-kablu-juz-nie-18129-t)



WIFI działa, a Internet po kablu już nie - czerwin97 - 20.08.2011 15:15

Witam. Mam mały problem. Kupiłem sobie laptopa z systemem Windows 7. Gdy go miałem na początku to gdy podłączyłem internet kablowy było wszystko okej, lecz po jakimś czasie zacząłem używać internetu bezprzewodowego. Teraz chciałem jeszcze raz podłączyć kabel lecz nie wykrywa mi internetu. W ustawieniach karty sieciowej wygląda to tak:
[Obrazek: internettrouble.png]
Jest tylko sieć bezprzewodowa lecz przewodowej nie ma. Kabel mam ciągnięty od komputera obok z pokoju. Proszę o pomoc.


RE: Internet połączony kablem... - thermalfake - 20.08.2011 16:11

Nie widać połączenia lokalnego, sterownik i urządzenia karty sieciowej Ethernet jest widoczne ?
Lapek w biosie ma włączoną opcję LAN ?
Nie dostał czasem strzała przy burzy po sieciówce albo najzwyczajniej w świecie nie padła. Pakiet hirens boot cd wystarczy, żeby wykluczyć tą przypadłość bez grzebania w systemie. Odpalasz go, jeśli karta nie jest egzotyczna to powinna zadziałać od razu.


RE: Internet połączony kablem... - Chopinone - 20.08.2011 18:24

Zobacz czy urządzenie czasem nie jest wyłączone (mała, czarna strzałka). Wtedy prawy klawisz myszy -> włącz.
[Obrazek: 06653286608475753666.jpg]

Jak karty sieciowej nie ma na liście, pewnie jest w BIOSie wyłączona.


RE: WIFI działa, a Internet po kablu już nie - czerwin97 - 23.08.2011 14:38

@Chopinone.

Sprawdziłem i na liście jest moja karta sieciowa. Powiedz co mam robić dalej bo już nie wiem.


RE: WIFI działa, a Internet po kablu już nie - Chopinone - 23.08.2011 17:19

Skoro jest na liście, to zobacz czy nie jest wyłączona (mała czarna strzałka przy urzadzeniu)


RE: WIFI działa, a Internet po kablu już nie - stingear - 23.08.2011 19:25

Kabel jest od routera czy od drugiego komputera? Używasz kabla crossowanego czy zwykłego?


RE: WIFI działa, a Internet po kablu już nie - czerwin97 - 24.08.2011 20:28

Więc tak. Kabel idzie od routera i jest crossowany. Wirelles się pali więc powinien działać.

@edit

karta jest włączona. Zacieszacz


RE: WIFI działa, a Internet po kablu już nie - stingear - 26.08.2011 18:32

Problemem jest crossowany kabel. Do połączenia komputera z routerem stosuje się kabel prosty, nie crossowany. Tego typu kabel stosuje się tylko do bezpośredniego połączenia dwóch komputerów. Zmień kabel.


RE: WIFI działa, a Internet po kablu już nie - czerwin97 - 26.08.2011 21:28

Być może jest on prosty bo na tym kablu kiedyś internet działał po podłączeniu do routera. Po prostu nie wykrywa mi połączenia nie wiem dlaczego.


RE: WIFI działa, a Internet po kablu już nie - stingear - 27.08.2011 15:05

Wejdź w BIOS i sprawdź, czy nie masz tam czasem wyłączonej opcji karty sieciowej. Jeżeli komputer jest na gwarancji, to polecam serwis, gdyż karta mogła ulec awarii i dlatego nie działa. Daj screen z Menadżera urządzeń z rozwiniętą listą dla kart sieciowych.


RE: WIFI działa, a Internet po kablu już nie - czerwin97 - 27.08.2011 22:27

[Obrazek: menaderurzdzewkartysiec.png]
a co do biosu to sprawdzę jutro a dziś idę się już położyć Zacieszacz


RE: WIFI działa, a Internet po kablu już nie - stingear - 29.08.2011 17:10

Karta jest aktywna, czyli jest włączona, do biosu nie musisz wchodzić. Spróbuj dodać nowe LAN połączenie w Centrum sieci.


RE: WIFI działa, a Internet po kablu już nie - czerwin97 - 29.08.2011 21:18

Okej. działa . dzięki Uśmiechnięty