Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Płyta z systemem (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Płyta z systemem (rozwiązany) (/plyta-z-systemem-rozwiazany-18079-t)



Płyta z systemem (rozwiązany) - iwonawokal - 18.08.2011 14:04

Mam jedno pytanko. Zakupiłam laptopa w Norwegii ale do odebrania go upoważniłam kogoś z rodziny. Czy jest możliwość, że nie dostałam płytki z systemem do wgrania? Zastanawiam się nad ty, ponieważ siostra w tym samym czasie również kupiła laptopa lecz w Polsce i otrzymała wraz z nim płytę systemową. Chodzi o to, że gdyby popsuł mi się komputer lub siadł system, to w tej chwili nie miałabym możliwości jego wgrania. Proszę o poradę.

Nie wiem czy się przyda ale napiszę:

System: Windows 7 Home Premium
Laptop: eMachines (firma Acer)


RE: Płyta z systemem - stingear - 18.08.2011 15:15

Zapewne masz na syku ukrytą partycję Recovery, na której jest Twój system. W dzisiejszych czasach nie dają już systemu na oddzielnej płycie, lecz tworzą takową partycję albo dają w formie płyty Recovery o dokładnie takiej samej funkcji co partycja. Sprawdź to poprzez PPM na Komputer -> Zarządzaj -> Zarządzanie dyskami.
Powinny tam widnieć conajmniej 2 partycje więcej, niż widzisz w folderze Komputer. Powinna to być partycja "Zastrzeżony" oraz partycja Recovery. Obie powinny być ukryte. Nie ingeruj w te partycje, gdyż "Zastrzeżona" zawiera pliki systemowe a na Recovery jest system. Opcję odzyskiwania systemu wybierasz poprzez wciśnięcie odpowiedniego klawisza podczas uruchamiania komputera przed startem systemu i wybranie opcji Recovery.


RE: Płyta z systemem - thermalfake - 18.08.2011 15:53

W Twoim wypadku wygląda to tak:
Archiwizacja fabrycznego systemu z ustawieniami (tak jak wyszedł za fabryki) możesz wykonać przy użyciu aplikacji eMachines eRecovery Management. Do tego będziesz potrzebować 2-3 płyty DVD obojętnie jakie +/-R (nie RW). To bym zalecał zrobić w trybie pilnym. Wtedy jesteś zabezpieczona.
Odtworzenie systemu następuje w dwojaki sposób - pierwszy z przygotowanych nośników. Klawiszem bodajże Esc przy starcie uruchamia się Boot Menu i wybiera napęd z pierwszym oznaczonym nośnikiem jako urządzenie startowe. Druga możliwość to skorzystanie z ukrytej partycji z systemem - przy starcie kombinacja klawiszy Alt+F10 i przejście procesu przywracania. Mała uwaga jeśli danych przed tą czynnością nie zarchiwizujesz to zostaną utracone z partycji systemowej.

Proces tworzenia nośników, w eMachines będzie bardzo podobnie
http://www.youtube.com/user/AcerSupportEMEA#p/u/46/gXdTrspAZkw
Proces przywracania
http://www.youtube.com/user/AcerSupportEMEA#p/u/3/pmVT0Z9r6_Q


RE: Płyta z systemem - iwonawokal - 19.08.2011 00:57

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Jutro zacznę działać Uśmiechnięty