Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Format - Brak płyty - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Format - Brak płyty (/format-brak-plyty-17987-t)



Format - Brak płyty - flaku09 - 14.08.2011 00:58

Witajcie,

Chce przeprowadzić format komputera a nie mam płyty od mojej siódemki (tzn. system był już zainstalowany na dysku i nie dostałem z komputerem płyty). Jest możliwość ściągnięcia pełnej wersji siódemki 32- bitowej z neta, nagrać na płytę i zrobić formata ?

Oczywiście posiadam klucz mego Windowsa Uśmiechnięty


RE: Format - Brak płyty - Portator - 14.08.2011 09:06

Witaj. Takie działanie jak wymyśliłeś jest nie legalne i nie zgodne z licencją.
Każdy laptop posiada partycję recovery, z której przywrócisz system do stanu fabrycznego bez konieczności posiadania płyty instalacyjnej.
Uruchomienie partycji recovery następuje przez użycie podczas startu jednego z klawiszy funkcyjnych F, lub kombinacji klawiszy. Zależnie od producenta laptopa.
Po przywróceniu systemu, doradzam usunięcie wszystkich śmieciowych programów, aktualizację sterowników i instalację potrzebnych, niezbędnych programów a potem używając zainstalowanego narzędzia, nagranie kopii systemu jako recovery na kilku płytach.


RE: Format - Brak płyty - flaku09 - 14.08.2011 21:16

Tyle że ja posiadam komputer stacjonarny Uśmiechnięty. Przy tej opcji podobnie to się odbywa ?


RE: Format - Brak płyty - thermalfake - 14.08.2011 22:05

Dokładnie tak samo. Postanowienia licencyjne w obrębie Windows 7 niezależnie od sprzętu zawsze są te same.
Skoro producent nie dał nośnika odzyskiwania więc musi być inny sposób na jego przywrócenie z dysku. Co to za maszynka ?