Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Połączenie lokalne przez modem kablowy - brak internetu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Połączenie lokalne przez modem kablowy - brak internetu (/polaczenie-lokalne-przez-modem-kablowy-brak-internetu-17974-t)



Połączenie lokalne przez modem kablowy - brak internetu - vilkendor - 13.08.2011 09:17

Witam. Po podłączeniu kabla od modemu do laptopa nie ma internetu. Jak mam to poprawnie skonfigurować? W XP starczyło podłączyć kabel i po problemie, a tu trzeba to jakoś skonfigurować. Sieć niezidentyfikowana. Próbowałem kombinowac z odznaczeniem Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4), Protokół internetowy w wersji 6 (TCP/IPv6)

Net od Multimedii, modem Thomson TCM420.


RE: Połączenie lokalne przez modem kablowy - brak internetu - thermalfake - 13.08.2011 10:15

Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) ma być WŁĄCZONY.
Pytanie czy z win XP była inna maszyna, operator czasem nie blokuje dostępu po innym adresie mac karty sieciowej ?
Pokaż wynik polecenia ipconfig/all


RE: Połączenie lokalne przez modem kablowy - brak internetu - vilkendor - 13.08.2011 20:04

(13.08.2011 10:15)thermalfake napisał(a):  Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) ma być WŁĄCZONY.
Pytanie czy z win XP była inna maszyna, operator czasem nie blokuje dostępu po innym adresie mac karty sieciowej ?
Pokaż wynik polecenia ipconfig/all

Zmieniałem na inny komputer z win XP. TCP/IP 4 włączone.
Wynik polecenia:
[Obrazek: 281_ipconfig.jpg]


RE: Połączenie lokalne przez modem kablowy - brak internetu - Chopinone - 13.08.2011 22:04

Próbowałeś przypisać mac adres karty sieciowej z win XP do win7 ?
Ps. daj screena (ipconfig /all)z podłączonego modemu do XP


RE: Połączenie lokalne przez modem kablowy - brak internetu - vilkendor - 14.08.2011 09:59

(13.08.2011 22:04)Chopinone napisał(a):  Próbowałeś przypisać mac adres karty sieciowej z win XP do win7 ?
Ps. daj screena (ipconfig /all)z podłączonego modemu do XP
Z adresem mac nie próbowałem. Czy powinien on być identyczny?
Screen z XP:
[Obrazek: 380_ipconfigxp.jpg]

Przypisanie Mac pomogło.

PS. Pierwszy post z Win 7.