Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nowy dysk twardy. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Nowy dysk twardy. (/nowy-dysk-twardy-17961-t)



Nowy dysk twardy. - macko534 - 12.08.2011 18:32

Witam chce kupić nowy dysk twardy HDD o pojemności około 500GB gdyż mój teraźniejszy ma 75GB.Co trzeba zrobić wstawić jeden dysk i zainstalować na nim oprogramowanie czy można podłączyć dwa równolegle, bez instalowanie 7 na nowym dysku. Co do wejść na płycie głównej aktualny dysk jest podłączony ATA a mam też 6 wejść SATA II od 3Gb/s na które chce kupić nowy dysk. Jeśli nie podałem jakiś istotnych informacji postaram się de dodać.

Jeśli napisałem nie w tym dziale co trzeba to przepraszam.
Proszę o pomoc


RE: Nowy dysk twardy. - idas96 - 18.08.2011 19:46

Tzn jest wiele możliwości. Najlepiej by było jakbyś zainstalował na ten nowy dysk win7. Przepisz sobie tylko keya i instaluj na tym nowym. Kombinowanie raczej nie ma sensu.


RE: Nowy dysk twardy. - peciaq - 18.08.2011 22:03

Możesz użyć programy HD Clone, ale nie wiem czy to jest legalnie z pkt widzenia producenta oprogramowania... ale to świetna sprawa, kopiuje ci stan dysku dokładnie tak jak jest, z instalacjami i wszystkim na drugi nośnik.


RE: Nowy dysk twardy. - thermalfake - 18.08.2011 22:22

Kupienie dysku z interfejsem sataII jest bardziej racjonalnym podejściem pod system Windows 7.
Nie trzeba się wysilać i instalować systemu oraz przeprowadzać ponowną konfigurację. Są od tego programy do klonowania.
HD Clone w wersji bezpłatnej może zrobić tylko kopię jednej partycji. Alternatywnym softem do takich gigantów jak Norton Ghost, Acronis True Image jest Clonezilla.
Pobierasz bootowalne iso, wypalasz na płytce. Podłączasz drugi dysk, uruchamiasz z płytki i klonujesz cały dysk jak leci. Potem stary ata można wyczyścić i dalej niech służy jako magazyn lub backup.