Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Obraz i kopia systemu - co daje? (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Obraz i kopia systemu - co daje? (rozwiązany) (/obraz-i-kopia-systemu-co-daje-rozwiazany-17957-t)



Obraz i kopia systemu - co daje? (rozwiązany) - kielbasa - 12.08.2011 15:54

witam,

Po awarii systemu Win 7 64 bit ult, wygląda na to, że muszę zainstalować go od nowa.
Problemem to nie jest, ale problemem są wszystkie programy, które mam na nim zainstalowane
i które będę musiał instalować od nowa.

Pytanie do Was, na etapie jeszcze przed reinstalacją - co zrobić, żeby uniknąć tego na przyszłość?
Po zainstalowaniu wszystkich najważniejszych programów zrobić kopię w postaci obrazu systemu,
wrzucić ją gdzieś na inną partycję, i wtedy będę mógł razem z programami wszystko wrócić do pierwotnej postaci
kiedy system ulegnie awarii albo dysk ?

Czy instalować programy od razu na innej partycji? (ale chyba to mało da, bo jak padnie system, to część ustawień
programów jest zapewne zawarta w samym systemie, który i tak będzie do wymiany).

dzięki


RE: Obraz i kopia systemu - co daje? - Portator - 12.08.2011 16:07

Witaj. Zdecydowanie zrobić obraz systemu. Będziesz miał wybór: czy go zapisać na dysku komputera, czy nagrać.


RE: Obraz i kopia systemu - co daje? - stingear - 12.08.2011 16:44

Zrób obraz systemu i wypal go na płytach DVD. W przypadku awarii możesz także zamiast formatować system, użyć opcji naprawy systemu, dzięki czemu system będzie jak nowy, a programy i dane pozostaną nietknięte.


RE: Obraz i kopia systemu - co daje? - kalisz1955 - 12.08.2011 19:12

Z tym wypalaniem to lekka przesada w moim i większości przypadków potrzebne by było około 10 płyt DVD, ale zrobić kopie na innej partycji niż C, a najlepiej na na dysku zewnętrznym, daje nam możliwość przywracania systemu i programów w "nieskończoność", (ja robię (mam 2 dyski w kompie)na dysku _1_ i drugi obraz na dysku _2_, tak że mam zabezpieczony sys.)


RE: Obraz i kopia systemu - co daje? - stingear - 13.08.2011 12:32

Dobrze stworzony obraz systemu z programami(w rozsądnej ilości) i driverami zajmuje 4 płyty DVD, ponieważ jest kompresowany rzez system i zostaje stworzone coś na miarę Recovery.


RE: Obraz i kopia systemu - co daje? - Chopinone - 13.08.2011 13:39

Po instalacji oraz konfiguracji systemu wykonaj obraz partycji systemowej, którą zapiszesz na osobnej partycji lub podłączonym zewnętrzny dysk. Do wykonania backupu użyj przystawki Kopia zapasowa znajdującej się w panelu sterowania.

[Obrazek: 35045522160454497379.jpg]


RE: Obraz i kopia systemu - co daje? - kielbasa - 14.08.2011 06:57

Dzięki za wszelkie odpowiedzi.
Kopię już wykonałem, 83gb..

Pozdrawiam