Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Sieć domowa: Win XP i 7 - Jak poprawnie stworzyć? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Sieć domowa: Win XP i 7 - Jak poprawnie stworzyć? (/siec-domowa-win-xp-i-7-jak-poprawnie-stworzyc-17909-t)



Sieć domowa: Win XP i 7 - Jak poprawnie stworzyć? - McMarco - 09.08.2011 23:00

Witajcie. Ja jestem tutaj nowy, bo od niedawna jestem posiadaczem laptopa z windowsem 7 HP. Może przejdę od razu do rzeczy:
Na starym komputerze mam swoje dane i chciałbym je przesłać przez LAN między stacjonarnym (podłączonym kablem ethernetowym do liveboxa z neo) do laptopa (bezprzewodowa sieć także internet bierze z liveboxa). Kłopot w tym że nie mogę się połączyć w grupę domową(komputery nie widzą się w sieci). Dodam że laptop jest z windowsem 7 HP, a stacjonarny z windowsem XP sp 2. Czytałem poradniki i problemy userów z Waszego forum i postępowałem tak jak pisało w danym poście... Szukałem w sieci także co o tym piszą, robiłem tak jak kazano.... I żadnego skutku... Proszę o pomoc w związku z tym.
Ps. nie wiem czy to istotna sprawa ale ja w panelu sterowania w narzędziach administracyjnych nie mam czegoś takiego jak pisaliście w postach a mianowicie Zasady zabezpieczeń lokalnych Po prostu nie mogę nigdzie tego znaleśc.
Z góry dziękuję za pomoc! Uśmiechnięty pozdrawiam!


RE: Sieć domowa: Win XP i 7 - Jak poprawnie stworzyć? - Chopinone - 10.08.2011 22:56

"Kłopot w tym że nie mogę się połączyć w grupę domową(komputery nie widzą się w sieci). "
A po co chcesz się z nią łączyć ? Udostępnij folder na win XP a z win7 wejdź po udziale sieciowym \\nazwa_komputera\nazwa_udostepnionego_udzialu


RE: Sieć domowa: Win XP i 7 - Jak poprawnie stworzyć? - McMarco - 11.08.2011 08:48

Pomogło!! Uśmiechnięty serdecznie Ci dziękuję!


RE: Sieć domowa: Win XP i 7 - Jak poprawnie stworzyć? - Chopinone - 11.08.2011 09:33

Nie ma za co Uśmiechnięty