Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z instalacją sterowników - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Problem z instalacją sterowników (/problem-z-instalacja-sterownikow-17888-t)



Problem z instalacją sterowników - michu606 - 09.08.2011 15:09

Siemka
Zainstalowałem sobie Windows 7 Ultimate 32bit i gdy chce zainstalować sterowniki do karty graficznej Nvidia GeForce 9600 GS pod system 32 bitowy to wyskakuje mi że sterownik graficzny nie mógł odnaleźć zgodnego sprzętu graficznego. I program Riva Tuner też nie pokazuje mi karty graficznej. Mam laptopa Lenovo Ideapad Y530.
Z góry dziękuje za pomoc Uśmiechnięty


RE: Problem z instalacją sterowników - stingear - 09.08.2011 15:39

Użyj programu DriverMax do znalezienia i instalacji odpowiedniego sterownika.


RE: Problem z instalacją sterowników - thermalfake - 09.08.2011 16:19

Oficjalny ze strony lenovo z 2009 Zacieszacz
http://consumersupport.lenovo.com/pl/pl/driversdownloads/APR_Driver_List.aspx?CategoryID=13&OS=Windows%207%2032bit#
Rzuć okiem jeszcze na ten
http://www.nvidia.pl/object/notebook-win7-winvista-275.50-beta-driver-pl.html
Cytat:Nowości w sterownikach z serii 275.50
Dodano obsługę modelu Lenovo IdeaPad Y530.



RE: Problem z instalacją sterowników - SilieN - 09.08.2011 17:50

Weż na setup.exe właściwosci i uruchom w trybie zgodności z XP Uśmiechnięty też to miałem mi pomogło


RE: Problem z instalacją sterowników - michu606 - 09.08.2011 18:26

Tylko , że w programie RivaTuner nie podaje mi nazwy karty graficznej jaką mam tylko "Standardowa Karta VGA" I chyba właśnie dlatego nie mogę zainstalować sterowników ;/


RE: Problem z instalacją sterowników - thermalfake - 09.08.2011 19:17

No nie do końca, w paczce sterowników jakie pobrałeś system sprawdza na podstawie pliku *.inf czy do konkretnego urządzenia z managera urządzeń może zainstalować sterownik na podstawie identyfikatora sprzętowego tamże wyszczególnionego. Ten się w tym wypadku nie zgadzał i operację przerwano.
Próbowałeś te co podałem ?


RE: Problem z instalacją sterowników - michu606 - 09.08.2011 21:20

Teraz mam zupełnie inny problem... Gdy chce zainstalować Windows 7 to wyskakuje mi taki komunikat : "Komputer został uruchomiony z dysku instalacyjnego Windows. Usuń dysk i ponownie uruchom komputer , tak aby Windows mógł zostać normalnie uruchomiony. Następnie włóż dysk i ponownie uruchom aktualizacje."
A parę dni temu robiłem wszystko w dokładnie ten sam sposób i system się zainstalował.
Wie ktoś jak zainstalować system ?


RE: Problem z instalacją sterowników - thermalfake - 09.08.2011 21:43

Przy starcie F12, uruchamia się boot menu, wybierasz wpis odnośnie napędu i po chwili uruchamia się instalator, musisz w początkowej fazie wcisnąć dowolny klawisz.


RE: Problem z instalacją sterowników - michu606 - 09.08.2011 21:49

Tak właśnie robię ale ten komunikat wyskakuje mi już po załadowaniu instalatora.
@EDIT:
Zainstalowałem jakoś ten system ale sterowników nadal nie mogę zainstalować. Wyskakuje mi że nie można odnaleźć zgodnego sprzętu graficznego.


RE: Problem z instalacją sterowników - stingear - 10.08.2011 18:24

Próbowałeś aktualizacji przy pomocy DriverMax'a? RivaTuner nic nie da, dopóki nie będziesz miał poprawnie zainstalowanej grafiki.


RE: Problem z instalacją sterowników - peciaq - 10.08.2011 18:39

Ewentualnie SlimDrivers możesz użyć, oprócz DriverMax'a.