Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Błąd po instalacji XP na laptopie. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Pozostałe systemy Windows (/pozostale-systemy-windows-31-f)
+--- Wątek: Błąd po instalacji XP na laptopie. (/blad-po-instalacji-xp-na-laptopie-17885-t)



Błąd po instalacji XP na laptopie. - Maxim128 - 09.08.2011 11:03

Witam!
Dzisiaj instalowałem bratu system operacyjny Windows XP. Wcześniej na komputerze był system Linux, więc nagrałem GParted i włączyłem go. Usunąłem wszystkie partycje linuxowe i zrobiłem partycje pod Windows XP. Później włożyłem płytę z XP do czytnika płyt na USB(laptop ma uszkodzony czytnik) i rozpocząłem instalację. Sformatowało dysk i skopiowało pliki.
W trybie graficznym gdy do końca zostało 13 minut pojawił się błąd:
Kod:
Panel sterowania.
System Windows nie może uzyskać dostępu do określonego urządzenia, ścieżki lub pliku. Możesz nie mieć odpowiednich uprawnień, aby uzyskać dostęp do elementu.

Wcisnąłem ENTER i instalacja poszła dalej. Jednak gdy zainstalował się XP i chciałem zmienić rozdzielczość(kliknałem na pulpicie właściwości pojawił się ten sam błąd, tylko że w pasku tytułowym był napis:
Kod:
C: /Windows/system32/rundll.exe
. W panelu sterowania przy:
-Konta użytkowników
-dodaj lub usuń programy
-centrum zabezpieczeń.

Na komputerze zalogowany jest Administrator!
Płytka jest dobra, bo wczoraj instalowałem z niej system!
Czytnik też jest OK, bo po podłączeniu do mojego komputera działa.
Sprawdzałem z moją oryginalną płytką i jakimś Windowsem od kolegi(XP)-to samo.

Co się mogło stać?


RE: Błąd po instalacji XP na laptopie. - thermalfake - 09.08.2011 12:03

Przed instalacją wyciąłbym w pień wszystkie partycje i wyczyścił mbr. Po linuxach zawsze zostają jakieś pozostałości.
Pierwszy monit sugeruje jakiś błąd albo po skopiowaniu wstępnym plików z instalki (pamięć ram) na dysk (uszkodzone sektory) albo błąd zewnętrznego napędu kiedy kopiował. Tego sam musisz się dowiedzieć. Nieukończona instalacja pociągnęła za sobą kolejny komunikat błędu, co jeszcze może nie działać do końca tego nie wiem.
To ze czytnik wogóle jest widoczny i coś tam można z nim robić nie do końca oznacza, że działa.
Nie wykluczam tez innej usterki ale lepiej żeby to obejrzał ktoś w serwisie.


RE: Błąd po instalacji XP na laptopie. - Maxim128 - 09.08.2011 12:10

jak wyczyścić mbr?
To był MÓJ laptop(sprzedałem go bratu bo mi na kompa brakowałoZacieszacz) i Linux chodził tam iidealnie, nie zawieszał się.Ten czytnik to nagrywarka CD i działa bo nagrywałem nim GParted i jakieś zdjęcia, żeby sprawdzić.
Hmmm... poszukałem trochę i dowiedziałem się, że w modowanych systemach w 13 minucie instalują się dodatki.
Ale mój system to nie żadna przeróbka tylko zwykly OEM Windows XP!
Jak "wyciąłem w pień" partycje to było tak samo.
spec komputera jak w podpisie


RE: Błąd po instalacji XP na laptopie. - thermalfake - 09.08.2011 20:16

Poszukaj na dysku pliku setuperr.log może on coś podpowie.


RE: Błąd po instalacji XP na laptopie. - Maxim128 - 09.08.2011 21:03

Dzięki, jutro poszukamCwaniak
JutroZacieszacz