Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Komputer podłączony do TV, konfiguracja dzwięku - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Komputer podłączony do TV, konfiguracja dzwięku (/komputer-podlaczony-do-tv-konfiguracja-dzwieku-17846-t)



Komputer podłączony do TV, konfiguracja dzwięku - Dee Jay - 07.08.2011 20:22

Witam

Mam PC podłączonego kablem HDMI do TV którego używam do oglądania filmów.
Da się ustawić gdzieś w systemie/managerze by po przełączeniu obrazu na TV dźwięk od razu też się przełączał na głośniki z TV. Teraz przed przełączaniem obrazu na telewizor muszę zmieniać w Windowsie źródło dźwięku na TV i po wyłączaniu Tv znowu ustawiać głośniki PC co jest trochę denerwujące. Ewentualnie by grały i głośniki PC i TV wtedy bym po prostu wyłączał te w kompie na czas używania TV. Mam kartę ATI Radeon HD, sterowniki Realtek i Windows 7


RE: Komputer podłączony do TV, konfiguracja dzwięku - thermalfake - 07.08.2011 21:07

Wystarczy, że w playerze wybierzesz automatycznie źródło audio z hdmi a dźwięk od razu przekieruje się na głośniki tv, rreszta dźwięków systemowych, będzie odgrywana stacjonarnie.


RE: Komputer podłączony do TV, konfiguracja dzwięku - Dee Jay - 07.08.2011 22:10

(07.08.2011 21:07)thermalfake napisał(a):  Wystarczy, że w playerze wybierzesz automatycznie źródło audio z hdmi a dźwięk od razu przekieruje się na głośniki tv, rreszta dźwięków systemowych, będzie odgrywana stacjonarnie.

W Allplayerze nie ma takiej opcji a przynajmniej nie znalazłem. Poza tym czasem też używam TV do innych rzeczy więc ten sposób nie rozwiązuje całkowicie problemu


RE: Komputer podłączony do TV, konfiguracja dzwięku - thermalfake - 07.08.2011 23:02

Wersja allplayera 4.7 którą mam posiada taką opcję, na dole okna jest symbol lejka a z niego można wybrać domyślne wyjście audio.