Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Łatwy transfer w systemie windows WiFi - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Łatwy transfer w systemie windows WiFi (/latwy-transfer-w-systemie-windows-wifi-17725-t)



Łatwy transfer w systemie windows WiFi - siaka666punk - 02.08.2011 05:21

Chciałem przenieść pliki ze starego komputera z systemem XP na laptopa Windows 7 za pomocą narzędzia "łatwy transfer w systemie Windows" przez WIFI. Właściwie przeniosłem tylko jedno zdjęcie bo większe pliki długo się przenoszą. Pytanie ? Dlaczego na laptopie po ponownym uruchomieniu pojawiło się tło pulpitu starego kompa, wszystkie hasła i zakładki Firefox też się pojawiły, oraz zmienił się wygląd przeglądarki Firefox, ma przezroczystą ramkę. Jak to zmienić?


RE: Łatwy transfer w systemie Windows WiFi - thermalfake - 02.08.2011 11:51

Jak to nie wiesz. Przecież zrobiłeś transfer czyli skopiowałeś pliki + ustawienia ze starego systemu do nowego w całości jak leci.
Pulpit zmieniasz przez kliknięcie prawym na myszce, otwiera się menu kontekstowe i wybierasz "personalizuj". Masz możliwość wyboru kompozycji, tła pulpitu wygaszacza, itp.
Ustawienia firefoxa - to chyba dobrze, że są. Efekt przeźroczystej ramki (paska) można sobie wyłączyć - Komputer -> właściwości systemu -> zaawansowane ustawienia systemu -> wydajność - ustawienia -> odznaczyć włącz przeźroczystość (dla wszystkich okien)


RE: Łatwy transfer w systemie windows WiFi - siaka666punk - 02.08.2011 15:18

A jak przywrócić poprzednie ustawienia? i gdzie zapisały się te ustawienia np. zdjęcie pulpitu ?


RE: Łatwy transfer w systemie Windows WiFi - thermalfake - 02.08.2011 21:23

Czy w ogóle zrozumiałeś po przeczytaniu co napisałem w poprzednim poście ?
Dałem rozwiązanie a Ty ciągle o tym samym. Jak zmienisz kompozycje podstawowe/aero na domyślną to zmieni się także tapeta pulpitu.