Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Brak połączenia wifi z laptopem przez ruter Hama - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Brak połączenia wifi z laptopem przez ruter Hama (/brak-polaczenia-wifi-z-laptopem-przez-ruter-hama-17687-t)



Brak połączenia wifi z laptopem przez ruter Hama - waldi1978 - 31.07.2011 12:21

Kupiłem ruter Hama z wifi podłączyłem do laptopa skonfigurowałem na stronie rutera i net działa przez kabel następnie chciałem połączyć laptop bezprzewodowo i jest problem, laptop widzi sieć ale łącze jest tylko lokalne a brak połączenia z netem.
Sprawdziłem połączenie telefonem i tam działa bez problemu. Wpisałem MAC karty sieciowej i dalej nic.


Mój post już był ale go usunięto z powodu braku polskich liter


RE: Brak połączenia wifi z laptopem przez ruter Hama - peciaq - 02.08.2011 14:10

Sklonowałeś adres MAC na stronie konfiguracyjnej rutera?


RE: Brak połączenia wifi z laptopem przez ruter Hama - waldi1978 - 02.08.2011 18:28

Tak. I dalej nic


RE: Brak połączenia wifi z laptopem przez ruter Hama - thermalfake - 02.08.2011 21:33

Pierwsze pytanie czy to router adsl (neo, netia, itp) czy dsl do kablówki.
@peciaq jeśli działa wifi dla komórki to klonowanie adresu mac nic nie daje.
Niech wyłączy szyfrowanie połączenia o ile jest włączone i przepatrzy czy nie jest coś nagrzebane przy filtrowaniu adresów mac np lapka blokuje.
Co to za lapek, może mieć swój soft w tle do zarządzania sieciami LAN/WLAN stąd takie cyrki (z doświadczenia).
Podaj wynik polecenia ipconfig/all.
Ustaw ten sam kanał dla wifi w lapie co nadaje router np jak jest 11 na routerze to tak samo ustaw w lapku (połączenie bezprzewodowe - właściwości karty, konfiguruj, zakładka zaawansowane)


RE: Brak połączenia wifi z laptopem przez ruter Hama - waldi1978 - 03.08.2011 12:05

Ruter jest adsl (neo). Laptop to Acer E725. Ustawiłem ten sam kanał i dalej nic.
Nie wiem jak wyłączyć szyfrowanie a w macu jest tylko wpisany mac karty i zaznaczona opcja aktywna.
Z ipconfig/all wydaje mi się że jest ok tylko brakuje bramy domyślnej


RE: Brak połączenia wifi z laptopem przez ruter Hama - thermalfake - 03.08.2011 20:21

(02.08.2011 14:10)peciaq napisał(a):  Sklonowałeś adres MAC na stronie konfiguracyjnej rutera?
Adres MAC klonuje się tylko w routerach DSL połączonych z modemem kablowym tak aby można było sobie dalej rozdzielić internet - forma zabezpieczenia dostawcy aby za modemem stał tylko komputer z wpisanym do umowy adresem mac karty sieciowej.
Przy neozdradzie nie jest to potrzebne.

Jakby co to siedzę też na TeamViewer.


RE: Brak połączenia wifi z laptopem przez ruter Hama - waldi1978 - 03.08.2011 22:25

I co jeszcze proponujecie?


RE: Brak połączenia wifi z laptopem przez ruter Hama - thermalfake - 04.08.2011 21:43

W zarządzaniu sieciami bezprzewodowymi usunąć wszystkie wpisy
Zresetować protokół tcp/ip komendą
netsh int ip reset
Zrestartować sprzęt aby przyniosło efekt.