Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z modemem Sagem F@ST 800 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Problem z modemem Sagem F@ST 800 (/problem-z-modemem-sagem-f-st-800-17653-t)



Problem z modemem Sagem F@ST 800 - Flexior - 29.07.2011 15:06

Od pewnego czasu mam problem z internetem Netia 6mb na łączu TP, otóż transfer danych jest o połowę mniejszy niż zwykle.Miałem wtedy Windowsa XP. Nie jest to wina modemu ani linii, bo na laptopie z Vista internet działał poprawnie. Doszedłem do wniosku, że to wina systemu lub wirusów. Zrobiłem format dysków i obecnie posiadam Windows 7 Ultimate 64bit. Nie rozwiązało to jednak problemu. Mam też router PLANET ade-4400 jednakże rozłącza się on co 5-15min i nie jestem w stanie nic zrobić. Instalowałem różne sterowniki od modemu i routera, jednak nic nie pomogło.


RE: Problem z modemem Sagem F@ST 800 - stingear - 29.07.2011 15:36

Zmień ustawienia routera. Aby tego dokonać wpisz w przeglądarce IP routera, czyli np 192.168.1.1
Co do transferu, problemem może być zły sterownik karty sieciowej. Zaktualizuj go np programem DriverMax.


RE: Problem z modemem Sagem F@ST 800 - Flexior - 29.07.2011 21:52

DriverMax pokazuje mi, że mam najnowsza aktualizacje karty sieciowej, a co do konfiguracji routera zrobiłem tak jak pisze tu http://www.pomagam.net/art.php?19,konfiguracja+routera+netia i nadal się rozłącza.


RE: Problem z modemem Sagem F@ST 800 - stingear - 30.07.2011 17:17

To co ustawiłeś w routerze, to parametry połączenia względem dostawcy, a musisz ustawić zachowanie routera po połączeniu. Aczkolwiek skoro laptop Ci działa normalnie, co wnioskuję z Twojej wcześniejszej wypowiedzi, to router powinien być dobrze skonfigurowany. A na laptopie także rozłącza po tych 15 min? Ewentualnie sprawdź także w ustawieniach zasilania, czy nie masz aktywnego wyłączania karty sieciowej dla zaoszczędzenia energii. Powinno być to we właściwościach karty sieciowej.


RE: Problem z modemem Sagem F@ST 800 - Flexior - 30.07.2011 18:15

Na laptopie router się nie rozłącza. Wyłączyłem właśnie funkcje oszczędzania energii karty sieciowej. Może coś daCwaniak
Zauważyłem, że jak internet się rozłącza gaśnie lampka Data na routerze. Nie wiem czy to potrzebna informacja, ale wolałem dopisać.


RE: Problem z modemem Sagem F@ST 800 - stingear - 30.07.2011 19:44

Daj znać, czy wyłączenie funkcji oszczędzania przyniosło jakiś efekt. Router masz zabezpieczony (hasło na wifi)?


RE: Problem z modemem Sagem F@ST 800 - Flexior - 31.07.2011 13:11

Niestety oszczędzanie energii nie pomogło jakoś specjalnie. A co do wifi to go nie posiadam.


RE: Problem z modemem Sagem F@ST 800 - Flexior - 31.07.2011 20:01

Prawdopodobnie rozwiązałem swój problem. Znalazłem jakąś płytę dodatkową od routera. Zainstalowałem z niej "coś" bo nie wiem co to było;p i internet się już nie rozłącza. Dziękuję Ci za poświęcony czas dla mnie na rozwiązanie mojego problemu. Dziękuję i pozdrawiam.


RE: Problem z modemem Sagem F@ST 800 - peciaq - 31.07.2011 22:26

No, to trzeba pamiętać o tych płytkach Uśmiechnięty
Nie dają ich do sprzętu jako lusterek, tylko jako nośnik z oprogramowaniem niezbędnym do prawidłowej pracy zakupionego sprzętu.


RE: Problem z modemem Sagem F@ST 800 - thermalfake - 31.07.2011 22:32

Ee ja tam routerków dsl czy adsl nigdy nie konfiguruję przez soft na płytce, jak mylnie niektórzy myślą, ze do tych urządzeń są sterowniki jak np do kart graficznych. Raz mi się tylko zdarzyło, że musiałem zrobić od razu update firmware'u bo się nie mógł dogadać.


RE: Problem z modemem Sagem F@ST 800 - peciaq - 31.07.2011 22:33

Nie sterowniki, ale oprogramowanie. Ja z resztą jestem pedantem, zawsze instaluję wszystko, czytam manuale, ba, nawet układam ładnie ikonki na pulpicie.
A dla niedoświadczonych użytkowników taki soft może być bardzo przydatny, np. moja mama bardzo sobie ceni te manuale i inny software dodawany do sprzętów.


RE: Problem z modemem Sagem F@ST 800 - Flexior - 01.08.2011 16:22

Jednak mój problem nie rozwiązał się do końca. Zauważyłem, że internet rozłącza nie podczas pobierania jakichś dużych plików np. przez torrenty lub inne programy. Gdy program jest wyłączony, lub nie ma żadnych plików na liście pobierania, internet działa poprawnie.