Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Dźwięk mono zamiast stereo - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Dźwięk mono zamiast stereo (/dzwiek-mono-zamiast-stereo-17623-t)



Dźwięk mono zamiast stereo - bartek.x - 28.07.2011 13:32

Ostatnio zaobserwowałem niedziałający jeden głośnik, więc szybko do subwoofera pogmerać przy kabelkach. Wyciszałem kolejno kanały (lewy i prawy), żeby dobrze podłączyć głośniki i okazało się, że oba głośniki, podłączone do odpowiednich gniazd odtwarzają muzykę tylko z lewego głośnika. Od momentu dowiedzenia się o tym strasznie mnie to denerwuje. Problem tkwi w karcie dźwiękowej. Sprawdzałem na laptopie i tam wszystko działa dobrze. Zainstalowałem na nowo sterownik, ale nic to nie dało.

Moja karta dźwiękowa: Realtek High Definition Audio (tylko tyle pokazuje Everest - zintegrowana)

Pozdrawiam.


RE: Dźwięk mono zamiast stereo - peciaq - 28.07.2011 16:59

Pobaw się panelem Realtek. Powinieneś gdzieś taki mieć. Tam się pobaw ustawieniami.
Wpisz w Start --> pole wyszukiwania: Menedżer Realtek HD Audio
Otwórz go i tam pozmieniaj ustawienia.


RE: Dźwięk mono zamiast stereo - bartek.x - 29.07.2011 14:04

Sprawdzałem, nic nie daje. Wszystko ustawione tak jak powinno być.

[Obrazek: 67277643.png]

Jak klikam w sprawdzenie głośników, to jako lewy grają dwa, jako prawy wszystkie milczą.

____
edit:

Wygląda na to, że problem z głośnikami, a raczej z kablem łączącym subwoofer z komputerem (kabel minijack - minijack). Nie znam się na tym - czy jest jakiś podział na kable mono i stereo?


RE: Dźwięk mono zamiast stereo - peciaq - 30.07.2011 02:44

No kable powinny być prawidłowo podłączone. Zakładałem że tak jest. Sprawdź to.