Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Ślady programów po formacie; brak możliwości odinstalowania (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Ślady programów po formacie; brak możliwości odinstalowania (rozwiązany) (/slady-programow-po-formacie-brak-mozliwosci-odinstalowania-rozwiazany-17607-t)



Ślady programów po formacie; brak możliwości odinstalowania (rozwiązany) - MrDanio - 27.07.2011 20:40

Witam
Mam taki problem :
mam na komputerze dużo programów i gier, pewnego razu zepsuł mi się komputer, a nie miałem żadnych kopii Smutny Musiałem zrobić formata C:, lecz po formacie okazało się, że połowa programów nie działa (były zainstalowane na partycjach dysku C: ), a z innych "uciekły" klucze licencyjne. Rejestr Windowsa się wyczyścił i teraz nie ma tam tych programów, a żeby to na tym się kończyło nie mogę tez prawie nic odinstalować, ponieważ dużo programów nie ma odinstalatorów, a z systemowego odinstalatora te programy "znikły". Proszę o pomoc, bo załamuje ręce. Czy da się to jakoś naprawić ?


RE: Rejestr Windows. - peciaq - 27.07.2011 21:24

Da się. Wchodzisz do rejestru i wyszukujesz sobie foldery tych programów i to co znajdziesz, to po prostu dajesz usuń. A resztę, czyli foldery w Start itd. usuwasz również ręcznie.


RE: Ślady programów po formacie; brak możliwości odinstalowania - thermalfake - 27.07.2011 21:45

Zagmatwane to na maksa.
Zrobiłeś format i postawiłeś system od nowa (nie opcja naprawy). Wszelkie programy i gry, które kiedyś instalowałeś nie mają wpisu w rejestrach stąd nie uruchomią się wcale, zostaje to tylko usunąć ręcznie katalogi z Program Files (te co instalowałeś domyślnie) oraz na innych partycjach np Total Commanderem i zainstalować na czysto od nowa.


RE: Ślady programów po formacie; brak możliwości odinstalowania - MrDanio - 28.07.2011 17:15

Aha, czyli jak usunę ręcznie katalogi główne i zainstaluje raz jeszcze to będzie raz zainstalowane, bo aktualnie jest jakby tego nie było wcale tak ?
Dodam też, że niektóre programy się uruchamiają.


RE: Ślady programów po formacie; brak możliwości odinstalowania - jacek-placek - 29.07.2011 00:51

Pobierz za free i zarejestruj program Ashampoo WinOptimizer 2010, oczyści system ze zbędnych plików, nieaktywnych wpisów w rejestrze itp. http://store.v3.co.uk/p2341-ashampoo_winoptimizer_2010_advanced


RE: Ślady programów po formacie; brak możliwości odinstalowania - MrDanio - 09.08.2011 19:21

Ok.
Do zamknięcia