Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z wyskakującym oknem Menadżera rozruchu przy starcie systemu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Problem z wyskakującym oknem Menadżera rozruchu przy starcie systemu (/problem-z-wyskakujacym-oknem-menadzera-rozruchu-przy-starcie-systemu-17587-t)



Problem z wyskakującym oknem Menadżera rozruchu przy starcie systemu - Puniek - 27.07.2011 10:49

Witam!
Pojawił się u mnie wczoraj taki problem. Coś przestawiło mi się w systemie czy sprzęcie, że przy odpalaniu komputera pojawia się okno Menadżera rozruchu systemu Windows zamiast odpalać Windows 7 od razu. Najśmieszniejsze jest to, że do wyboru mam:
- Windows 7
- Windows Vista/Windows Server 2003/Windows 7
a przecież na komputerze (HP Pavilion DV7 6040) mam tylko Windows 7.
Znalazłem w sieci poradę, żeby "pod komputerem" w ustawieniach zaawansowanych ustawić czas wyświetlania okna rozruchu na 0 sekund. Po sprawdzeniu jestem pewien, że to nie ta przyczyna, ponieważ po przestawieniu tego na 0 sekund podczas rozruchu na ułamek sekundy miga okno tego menadżera a w prawidłowo działającym systemie nie miga a ponadto w prawidłowym systemie ten parametr jest ustawiony na 30 sekund a mimo to przy rozruchu nie pojawia się okno tego menadżera. W związku z powyższym proszę o radę co mogło się stać i jak to naprawić by wrócić do stanu sprzed problemu.

Pozdrawiam


RE: Problem z wyskakującym oknem Menadżera rozruchu przy starcie systemu - Puniek - 29.07.2011 08:27

Naprawdę nikt na z osób na tym forum nie wie spotkał się z tym problkemem... czyżbym był takim "szczęściarzem?

Pozdrawiam


RE: Problem z wyskakującym oknem Menadżera rozruchu przy starcie systemu - miro54 - 26.11.2011 01:10

(26.11.2011 01:00)sherman2409 napisał(a):  @miro54
Tak szczerze to w ogóle nie rozumiem sensu Twojej wypowiedzi...

Sorry wkleiłem się przez pomyłkę do innego postu innego uzytkownika mój problem przedstawiam poniżej :

Pojawił się u mnie taki problem. Coś cyba przestawiło mi się w systemie , mianowicie przy odpalaniu komputera pojawia się okno Menadżera rozruchu systemu Windows zamiast odpalać Windows 7 od razu to muszę go uruchamiać za każdym razem enterem .
mam tylko jeden system win7
w ustawieniach zaawansowanych i ustawieniu czasu wyświetlania okna rozruchu na 0 sekund nic nie daje .


RE: Problem z wyskakującym oknem Menadżera rozruchu przy starcie systemu - thermalfake - 26.11.2011 03:16

Zainstaluj EasyBCD i pokaż konfigurację rozruchu.


RE: Problem z wyskakującym oknem Menadżera rozruchu przy starcie systemu - miro54 - 26.11.2011 11:38

Dzięki za podpowiedz zainstalowałem EasyBCD włączyłem easy bcd tam wszedłem w opcję edit boot menu
i zaznaczyłem skip boot menu i problem został rozwiazany