Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problemy z dźwiękiem w laptopie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Problemy z dźwiękiem w laptopie (/problemy-z-dzwiekiem-w-laptopie-17529-t)



Problemy z dźwiękiem w laptopie - neomatrix15 - 24.07.2011 22:33

Witam, zacznę odrazu od setna sprawy.
Mam kartę dźwiękową Creative SB Live! 5.1 SB0220. (Sterowniki zainstalowane)
System operacyjny Win7 64bit .
Problem polega na tym, że nie słyszę dźwięku -.-
Gdy wł winampa niby wszystko jest ok, muzyka leci (tylko jej nie słychać)
i nawet na pasku zadań w dźwiękach widać, że 'zielona kreska' się rusza... :/
O co tu może chodzić? Miałem XPka ale przeinstalowałem na Win7 i tak się stało...
Głośniki mam dobre, testowane na innym komputerze.


RE: Problem z kartą dźwiękową. - peciaq - 24.07.2011 22:45

Na początek spróbuj takich banałów, sprawdź pokrętła czy są odkręcone, podociskaj wtyczki, pobaw się panelem głośności w kompie.
Ja przez długie tygodnie tu miałem taki problem a okazało się że port był kopnięty. Kupiłem za 7 zł kartę dźwiękową na USB i grało. Zacieszacz


RE: Problem z kartą dźwiękową. - neomatrix15 - 24.07.2011 23:04

(24.07.2011 22:45)peciaq napisał(a):  Na początek spróbuj takich banałów, sprawdź pokrętła czy są odkręcone, podociskaj wtyczki, pobaw się panelem głośności w kompie.
Ja przez długie tygodnie tu miałem taki problem a okazało się że port był kopnięty. Kupiłem za 7 zł kartę dźwiękową na USB i grało. Zacieszacz

Zainstalowałem KX Project i działa... ale JAKOŚĆ JEST KOSZMARNA...


RE: Wszystko wydaje się być w porządku, a dźwięku nie ma - peciaq - 24.07.2011 23:13

A wejdź w sprzęt i sprawdź czy przy Twoich głośnikach i karcie dźwiękowej nie ma jakichś wykrzykników albo trójkątów 'ostrzegawczych'.

Sterowniki ściągnij ze strony producenta, dokładnie do Twojego modelu sprzętu, albo za pomocą programów SlimDrivers albo DriverMax. Wtedy będziemy mieć pewność że masz właściwe stery.


RE: Wszystko wydaje się być w porządku, a dźwięku nie ma - neomatrix15 - 25.07.2011 04:07

(24.07.2011 23:13)peciaq napisał(a):  A wejdź w sprzęt i sprawdź czy przy Twoich głośnikach i karcie dźwiękowej nie ma jakichś wykrzykników albo trójkątów 'ostrzegawczych'.

Sterowniki ściągnij ze strony producenta, dokładnie do Twojego modelu sprzętu, albo za pomocą programów SlimDrivers albo DriverMax. Wtedy będziemy mieć pewność że masz właściwe stery.

Użyłem program DriverScanner i pobrał mi automatycznie sterowniki, są dobre... ale wcześniej nie musiałem mieć tego KX :/
Dźwięk jest... ale STRASZNY! Czy to wina sterowników KX? Jak je odpowiednio ustawić... Dźwięk jest BARDZO NIE CZYSTY...


RE: Wszystko wydaje się być w porządku, a dźwięku nie ma - peciaq - 25.07.2011 10:12

Tak jak mówiłem, odinstaluj wszystkie sterowniki i zainstaluj jeszcze raz za pomocą jednego z programów, które podałem.
I nie napisałeś też, co tam w menedżerze sprzętu słychać.


RE: Problemy z dźwiękiem w laptopie - neomatrix15 - 25.07.2011 10:46

Programy są płatne... a oto screeny które może Ci pomogą menadżer urządzeń oraz dźwięk ... nie wiem czy ta informacja w
czymś pomoże ale mam zwykłe 2 głośniki... gdy zmieniam pozycje domyślną np SPDIF/AC3 Output to dźwięk jest straszny ;/
z tych wszystkich ' najlepszy ' jest właśnie wave Out6/7 ...


RE: Problemy z dźwiękiem w laptopie - marina - 25.07.2011 11:47

Miałam ten sam problem i okazało się, że to przepalony kawałek czegoś przy styku głośników, ale nie we wtyczce, tylko w lapku. Tzn wchodziła, ale bujała się w środku.