Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Wszystkie pliki przypisały się do jednego programu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Wszystkie pliki przypisały się do jednego programu (/wszystkie-pliki-przypisaly-sie-do-jednego-programu-17462-t)



Wszystkie pliki przypisały się do jednego programu - Buhaha - 21.07.2011 13:34

Witam !

Mam bardzo poważny problem ..
Korzystałem dzisiaj z WinRAR'a i po wyłączeniu go wszystkie pliki programy itp. otwierały się przez niego więc postanowiłem że zrobię restart komputera i teraz wszystko otwiera się przez firefox ...

Jeśli nie ten dział proszę o przeniesienie !

Nie wiem co robić .. Proszę o pomoc !

Edit :

Sorry za nazwę tematu , ale się śpieszyłem .. Następnym razem będę pamiętał ..


RE: Wszystkie pliki przypisały się do jednego programu - giantx - 21.07.2011 15:05

Jak rozumie to wszystkie pliki (jakie) korzystały z WinRar? Po deinstalacji WinRar pliki domyślnie przypisały sobie FF więc musisz ppm,otwórz za pomocą- tam wybierasz program z listy i zostawiasz ptaszka jak chcesz aby każdy plik z takim rozszerzeniem ten sam program otwierał.


RE: Wszystkie pliki przypisały się do jednego programu - Buhaha - 21.07.2011 15:10

Mogę otwierać tylko foldery .. Aplikacje , gry muzyka itp nie wchodzi w grę .. Klikam PPM i nie mam otwórz za pomocą ..

Edit :

Mam otwórz za pomocą , ale nie mogę odhaczyć tego ptaszka .. Po prostu się nie da .


RE: Wszystkie pliki przypisały się do jednego programu - thermalfake - 21.07.2011 16:41

Masz jakiś punkt przywracania ?
Da się to też zrobić podmieniając conieco rejestr ale nie wiem w jak zaawansowanym stanie jest Twój system.


RE: Wszystkie pliki przypisały się do jednego programu - Buhaha - 21.07.2011 18:14

Udało i się otworzyć painta i podaję ss jak wygląda mój windows .. Opcje otwórz za pomocą zauważyłem tylko przy obrazkach .. Chciałem zrobić przywracanie systemu , ale wywala jakiś komunikat i się nie da ..

[Obrazek: windowds.jpg]


RE: Wszystkie pliki przypisały się do jednego programu - giantx - 21.07.2011 22:04

OK. Jak klikniesz np Play Online to co się otwiera? Ta aplikacja fioletowa?


RE: Wszystkie pliki przypisały się do jednego programu - Buhaha - 22.07.2011 06:13

Otwierać mogę pliki txt ,foldery i jeszcze coś tam było .. Gdy klikam na PLAY to nic się nie otwiera ... Teraz jak widać wszystko przypisało się do eksploratora plików .. Odhaczałem tego ptaszka już itp. ale to nic nie dało ..

EDIT :

Zapomniałem napisać jedną rzecz !
Nie wiem czy to coś da no ale napiszę .

W opcjach WinRAR'a zauważyłem zaznaczone żeby odtwarzał wszystkie formaty plików i pod spodem zaznaczone żeby otwierał wszystkie pliki .. A teraz nie mam WinRAR'a na kompie ..


RE: Wszystkie pliki przypisały się do jednego programu - giantx - 22.07.2011 10:31

Zainstaluj go ponownie z takimi samymi ustawieniami jak wcześniej. Restart kompa i wejdź w ustawienia WInRar zmodyfikuj aby nie otwierał wszystkich formatów. Zaakceptuj zamknij aplikacje, kompa w restart i odinstaluj WiRar


RE: Wszystkie pliki przypisały się do jednego programu - Buhaha - 22.07.2011 10:36

Tu jest problem ze nie mogę otworzy plików żadnych , mogę tylko otwierać txt obrazy i foldery panel sterowania i takie pierdoły które mi nie pomogą w naprawieniu problemu ..


RE: Wszystkie pliki przypisały się do jednego programu - giantx - 22.07.2011 10:51

Znajdź plik WinRar.exe jak będzie miał inne rozszerzenie po kropce to spróbuj je zmienić w właściwościach na exe. Jak uda się to odpal.


RE: Wszystkie pliki przypisały się do jednego programu - Buhaha - 22.07.2011 10:59

Nie mam WinRAR'a zainstalowanego nie wiem czemu .. Mam tyle samą instalkę WinRAR'a..


RE: Wszystkie pliki przypisały się do jednego programu - giantx - 22.07.2011 11:23

Wiem że nie masz zainstalowanego WinRAr. Przecież go odinstalowałeś. Chodzi mi o instalke WinRar i ponowne zainstalowanie z podobnymi ustawieniami jak pierwszy raz instalowałeś... i dalej jak 5 postów wyżej.


RE: Wszystkie pliki przypisały się do jednego programu - Buhaha - 22.07.2011 11:46

Zainstalowałem winrar'a , ale przy instalacji nie wyskoczyły mi żadnego ustawienia ..


RE: Wszystkie pliki przypisały się do jednego programu - giantx - 22.07.2011 11:49

No ok. Teraz wejdź w ustawienia i integracje i odptaszkuj wszystko. Zapisz, restart kompa i po załadowaniu systemu odinstaluj WR


RE: Wszystkie pliki przypisały się do jednego programu - Buhaha - 22.07.2011 11:51

Interfejs i powłokę też ? Bo w opcji ( skojarz WinRARa z plikami ) nic nie jest zaznaczone


RE: Wszystkie pliki przypisały się do jednego programu - giantx - 22.07.2011 11:57

Myślę że też bo i tak go usuwasz i nie będziesz go używał. Ale ja bym kurcze jeszcze zaznaczył wszystkie pliki aby jak gdyby powrócić do tamtych ustawień. Zrobił restart i dopiero wszystko odptaszkował


RE: Wszystkie pliki przypisały się do jednego programu - Buhaha - 22.07.2011 12:22

Nie da się zmienić ustawień w WinRAR ..