Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Dlaczego odrzuca hasło loginu użytkownika XP Mode? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Dlaczego odrzuca hasło loginu użytkownika XP Mode? (/dlaczego-odrzuca-haslo-loginu-uzytkownika-xp-mode-17445-t)



Dlaczego odrzuca hasło loginu użytkownika XP Mode? - PiotrXxx - 21.07.2011 01:00

Witam.
Dlaczego nie mogę ponownie zalogować się do systemu XP Mode (emulowanego). Pierwszy raz, kiedy zainstalowałem środowisko XP Mode normalnie otworzył mi się ten wirtualny system. Odznaczyłem zapamiętywanie poswiadczeń użytkownika- ale nie sadzę, żeby to mogło mieć wpływ na problem. Dlaczego więc po pierwszym uruchomieniu i zrestartowaniu maszynki wirtualnej teraz odrzuca moje hasło do XPM? W międzyczasie zostały tylko dodane (zainstalowane) funkcje integracji. To chyba też nie powinno mieć wpływu na hasło logowania do XPM? Dodam, że w ustawieniach virtual pC brak dostępnych poświadczeń użytkowników i nie ma opcji utworzenia nowego poświadczenia [tj. konta użytkownika].
Proszę o pomoc.


RE: Dlaczego odrzuca hasło loginu użytkownika XP Mode? - jakubi - 21.07.2011 17:58

Podajesz złe hasło ;]


RE: Dlaczego odrzuca hasło loginu użytkownika XP Mode? - PiotrXxx - 26.07.2011 14:32

Tylko na takie genialne odpowiedzi mogę tu liczyć?! Hasło podaję dobre- tylko system twierdzi, że jest nieodpowiednie. A może to Microsoft tworzy złe systemy, lecz wmawia wszystkim, że są dobre- to tak na marginesie. A ktoś odpowie tu jeszcze- ale ktoś, kto ma COŚ do powiedzenia [napisania] na ten temat!?


RE: Dlaczego odrzuca hasło loginu użytkownika XP Mode? - jakubi - 27.07.2011 14:08

Przy konfigurowaniu Trybu XP byłeś pytany o to czy chcesz podać hasło czy system ma je sam wygenerować. Jeżeli podałeś hasło sam to albo się pomyliłeś przy wpisywaniu albo miałeś np. włączonego CAPS Lock'a, lub podajesz złe hasło - innej możliwości nie ma! Jeżeli system je sam wygenerował, a Ty przypadkiem odznaczyłeś zapamiętanie tego hasła to jedyne dwie opcje, które Ci pozostają to reinstalacja wirtualnej maszyny od początku lub pobranie obrazu ISO pakietu Hirens lub innego, który w ustawieniach wirtualnej maszyny podmontujesz tak aby podczas uruchamiania uruchomił się z tego obrazu i tam jest narzędzie, które umożliwia albo zmianę hasła na inne albo usunięcie obecnego i pozostawienie pustego.

Czy taka odpowiedź jest bardziej satysfakcjonująca?


RE: Dlaczego odrzuca hasło loginu użytkownika XP Mode? - jakubi - 01.08.2011 15:26

Czyżby to co powiedziałem [napisałem] pomogło ? ...


RE: Dlaczego odrzuca hasło loginu użytkownika XP Mode? - PiotrXxx - 17.10.2011 13:07

Sorry, że tak dawno nie odpisywałem, ale "olałem" sobie tego kompa na jakiś czas i przesiadłem sie na MacBookaCwaniak Jednak wracam męczyć się z Windowsem:-/
Z tego co pamiętam to nie było monitu o to czy V-OS ma sam wygenerować hasło. Przy podawaniu pierwszy raz hasła nie twierdzę, że się nie pomyliłem- bom tylko człek, a i PCet się czasem myliZadowolony Ale jest to bardzo wysoce nieprawdopodobne- tym bardziej, że używam do komputerów i innych wynalazków tylko paru haseł lub ich kombinacji jako jedno hasło. Tak więc wypróbowałem już przy próbach zalogowania do XPM wszystkie te możliwości- bez pozytywnego rezultatu. A śmiem twierdzić, iż inne mozliwości są, ponieważ zasięgałem informacji na ten temat również na Microsoft Answers; i tam podano przynajmniej dwa jasne rozwiązania tego problemu [1. w trybie bezpiecznym na konto Admina bez hasła, 2. z wyłączoną funkcją integracji- bez hasła na login XPMUser lub nawet dowolny chyba]- lecz w przypadku moim oba te rozwiązania są bezużyteczne, ponieważ za cholerę nie puszcza nie z pustym hasłem, a żadnej kombinacji moich haseł nie przyjmuje! A z tym obrazem ISO jeszcze nie kombinowałem- ale jak już będę "desperado" to wezmę się i za taki sposób chyba..
P.s.: Odkryłem już dawno "rozwiązanie" tego problemu, lecz dla mnie to nie jest rozwiązanie jakiego oczekuję. A chodzi o to, żę gdy wyłączę funkcje integracji to loguję się bez problemu i na moje konto z moim hasłem i na XPMUser bez hasła. Tak więc to również dowód, że moje hasło jest prawidłowe- a nie pomylone. Widać więc, że problem w funkcjach integracji. Takie "rozwiązanie" padło też na Microsoft Answers. Ale nie wiem o co w tym dokładnie chodzi. A to, że na początek, podczas logowania mam wyłączać funkcje integracji, po to żeby po zalogowaniu je włączać na powrót jest dla mnie kiepskim bardzo rozwiązaniem.
Proszę więc o dalszą pomoc i porady.


RE: Dlaczego odrzuca hasło loginu użytkownika XP Mode? - jakubi - 19.10.2011 11:16

A spróbuj się zalogować bez włączonych funkcji integracji, po zalogowaniu włączyć je a później zmień hasło do XPMUsera i zrestartuj maszynę i spróbuj się wtedy zalogować nowym hasłem.