Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nagłe przerywanie połączenia w czasie oglądania filmu, pobierania plików - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Nagłe przerywanie połączenia w czasie oglądania filmu, pobierania plików (/nagle-przerywanie-polaczenia-w-czasie-ogladania-filmu-pobierania-plikow-17407-t)



Nagłe przerywanie połączenia w czasie oglądania filmu, pobierania plików - Guns122 - 18.07.2011 20:16

Witam. Mam dziwny problem. Mam nowy PC. Windows 7.
Otóż oglądając film lub ściągając plik nagle przerywa mi połączenie. Tzn. film przestaje się bufferować a plik ściągać, dodam że internet wtedy się nie rozłącza. Mam ściągniętego adobe flash playera itd. To nie jest problem z "ruterem" gdyż na innych kompach wszystko działa tak jak powinno. Mam firefoxa, ale również testowałem Opere i Chrome... i nic ;(

Przepraszam jeżeli zły dział ale nie wiedziałem gdzie to napisać.


RE: Problem z netem? - stingear - 18.07.2011 21:22

Laptop czy stacjonarny? Sprawdź w ustawieniach karty sieciowej w zarządzaniu energią, czy nie masz zaznaczonej opcji wyłączania w celu oszczędzania. Tak samo w planie zasilania.


RE: Problem z netem? - Guns122 - 18.07.2011 21:36

Mam komputer stacjonarny. Te bajery z oszczędzaniem energii wyłączyłem ... nie pomogło.


RE: Problem z netem? - wilqq - 19.07.2011 05:31

Podpięty kablem czy WiFi?


RE: Problem z netem? - Guns122 - 19.07.2011 07:05

Podpiety kablem.... tylko ten kabel podpinałem pod laptopa i zadnych bledow nie bylo jak w przypadku nowego.

EDIT: Właśnie pobierałem plik z darmowego serwisu tzn. plik zajmował okolo 50MB. Zaciął się na 20 bodjze musiałem przerwać pobieranie i wznowić aby się sciągnął do koca. Gorzej jest z plikami typu rapidshare Smutny

EDIT 2: Ściągając gre MMORPG przez torrenta tylko jego własnego, przerwało mi połączenie i pisało żebym upewnił się że jestem podłączony do sieci.... ALE JA CHO.... JASNA ciągle jestem do niej podpięty i grając w gre online nie mam żadnych pingów ani przerwań połączeń Smutny POMOCY

EDIT 3: Dzieje się cos takiego http://imageshack.us/photo/my-images/143/ehhhhc.jpg/ co chwile mam takie rozłączenie chociaż jest polączony z internetem.
Dodam że w czasie kiedy ten błąd wystąpił miałem włączony uTorrent w którym cały czas i bez przerwy pobierały się pliki.


RE: Problem z netem? - stingear - 19.07.2011 09:49

Daj screen z konsoli ustawień karty sieciowej.
START -> Uruchom -> cmd i jak się pojawi okno to wpisz"ipconfig -all".
A jak ma się sytuacja z ikonką karty w trau'u(obok zegara)? w momencie przerwań wyświetla jakiekolwiek informacje?
Spróbuj zrestartować Zaporę systemu Windows. KLIK


RE: Problem z netem? - Guns122 - 19.07.2011 10:22

http://imageshack.us/photo/my-images/819/trololoxh.jpg/

W momencie przerwania nie zauwazylem aby cos wyswietlało

EDIT: Po wyłączeniu zapory nadal mam problem z pobieraniem plików Smutny


RE: Problem z netem? - stingear - 19.07.2011 14:57

Zaporę trzeba było tylko zrestartować, nie wyłączać całkowicie. Po restarcie działa ona prawidłowo. Jakiego masz antywirusa? Z tego co pisałeś wcześniej, masz router i inne komputery w sieci. Adresy IP są przydzielane dynamicznie przez router, czy masz ustawione statycznie w routerze albo na komputerze? Sterowniki do karty sieciowej są aktualne? Spróbuj je uaktualnić, najlepiej przy pomocy programu DriverMax.


RE: Problem z netem? - Guns122 - 19.07.2011 18:09

Próbowałem je zaktualizować ale pokazywało że są aktualne Uśmiechnięty Mam avasta, od zawsze go mam i nigdy problemów niemiałem, po zabawie z zaporą nadal mam problem, adres IP mam przyznany zapewne automatycznie gdyż nie wiem jak zmienić to na Win 7.


RE: Problem z netem? - stingear - 19.07.2011 22:03

Zmianę dokonuje się w routerze przez przeglądarkę internetową i system nie ma znaczenia. Avast też raczej nie powoduje tego problemu.
Spróbuj odinstalować całkowicie sterowniki do karty sieciowej, uruchom ponownie komputer i niech się zainstalują systemowe. Sprawdź po tym, czy problem nadal występuje. Napisz jeszcze jaka wersja W7, ile bit i jaka płyta główna.


RE: Problem z netem? - Guns122 - 20.07.2011 10:30

Zanim podejme się kroku wywalenia sterowników, powiedz jak będe mógł je odzyskać....


RE: Problem z netem? - peciaq - 20.07.2011 10:44

(19.07.2011 22:03)stingear napisał(a):  ...odinstalować całkowicie sterowniki do karty sieciowej, uruchom ponownie komputer i niech się zainstalują systemowe...

Jak napisał kolega wyżej, jak już wywalisz stery, to daj systemowi zainstalować jego 'własne'...
Jak to nie podziała to użyj programu (SlimDrivers albo DriverMax.. lub obu).
I napisz co tam wyszło.


RE: Problem z netem? - stingear - 20.07.2011 19:26

Sterowniki systemowe bezproblemowo ruszą kartę. Więc nie musisz się martwić o ich utratę.


RE: Problem z netem? - Guns122 - 20.07.2011 20:31

Świetnie, zrobiłem tak jak kazałeś a teraz nie mam neta i nie mogę zainstalować sterowników

EDIT: Dobra jestem tylko zwykłym cepem i z pomocą Windows Pomoc udało mi się odzyskać sterowniki, zaraz sprawdze czy problem dalej wystepuje.
Pozdrawiam.

Miałem cało dniowe problemy z prądem Smutny. Otóż sprawdziłem to i nadal nie działa.... w sumie niedługo zmieniam dysk twardy więc może po zainstalowaniu wszystkiego na nowo będzie działało. Pozdrawiam