Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem po użyciu Partition Magic 8 (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Problem po użyciu Partition Magic 8 (rozwiązany) (/problem-po-uzyciu-partition-magic-8-rozwiazany-17386-t)



Problem po użyciu Partition Magic 8 (rozwiązany) - bartek.x - 17.07.2011 21:54

Witam. Podłączyłem do mojego komputera dysk 200 gb i okazało się, że podzielony jest na dwie partycje. Chciałem połączyć je w jedną większą i używać jako dodatek do mojego pierwotnego dysku. Jedynym znanym mi narzędziem do tego typu działań był PM, więc zainstalowałem go (Windows 7 64bit). Wyskoczył błąd, że nie obsługuje Win7, więc w ustawieniach zgodności ustawiłem otwieranie w zgodności z WinXP. Po włączeniu programu zaczęły mi wyskakiwać informacje o tym, że na dyskach znaleziono błąd i pytało czy chce naprawić. Wybrałem opcję naprawy na kilku kolejnych błędach i na końcu wyskoczyła informacja, że programu nie da się uruchomić.
Po restarcie komputera podczas włączania pojawia się Windows Error Recovery i dostępne opcje:
1. Launch Startup Repair (zalecane)
2. Start Windows normally.
Po wybraniu drugiej opcji system się nie uruchamia a po wybraniu pierwszej opcji stara się naprawić błąd, ale po ponownym uruchomieniu jest to samo... Co robić?

edit:
Przy próbie instalacji Windowsa na nowo nie wykrywa partycji.


RE: Problem po użyciu Partition Magic 8 - thermalfake - 17.07.2011 22:16

Użyj programu TestDisk do odzysku utraconych partycji (zapewne PM coś przy nich zmajstrował). Są one zawarte na wielu systemach linuxowych live cd.
http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Livecd

Zresztą podejrzyj sobie dowolnym programem partycjonującym (bootable) co zostało na dysku.


RE: Problem po użyciu Partition Magic 8 - bartek.x - 17.07.2011 22:51

Ok, ściągnąłem BootMed. Jak na złość nie mam czystej cd w domu wiec dzisiaj się nie dowiem co słychać z moim dyskiem.
Dzięki za pomoc!


RE: Problem po użyciu Partition Magic 8 - bartek.x - 18.07.2011 01:11

Uruchomilem BootMed, odnalazlem zagubione partycje w TestDisk, w GParted ustawilem partycje z Windowsem jako boot, a po restarcie wyswietla sie "BOOTMGR is missing". Nie wiem co mam dalej robic. Jak w BIOSie zmieniam kolejnosc bootowania to nie wiadomo dlaczego, nawet po zapisaniu ustawien, ustawiona jest kolejnosc Floppy disk, cd/dvd, hdd...

@Moderator: nie mam dostepu do polskich znakow.


RE: Problem po użyciu Partition Magic 8 - thermalfake - 18.07.2011 06:59

Partycją aktywną ma być partycja zastrzeżona przez system 100mb (jako podstawowa także inaczej nie odpali).
Nie napisałeś jaki masz sprzęt ale żeby bootować z wybranego urządzenia wduś klawisz funkcyjny f1-f12 to pokaże się boot menu z możliwością wyboru.

PS A bateria cmos na płycie Ci nie siadła skoro nie pamięta ustawień ?


RE: Problem po użyciu Partition Magic 8 - bartek.x - 18.07.2011 10:52

Już wszystko ok. Instalator Windowsa wykrył partycje i po ponownej instalacji wszystko działa.
Dzięki za pomoc jeszcze raz! Ten BootMed to niezły wynalazek!

Temat do zamknięcia.