Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 - system się nie odpala - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Windows 7 - system się nie odpala (/windows-7-system-sie-nie-odpala-17379-t)



Windows 7 - system się nie odpala - xxx01 - 17.07.2011 16:48

Witam.
Posiadam laptopa Acer, niedawno, gdy go włączałam pojawiła się informacja, że nastąpił problem z odpaleniem systemu, jest odliczanie 30s i można wybrać uruchom z ostatnio dobrze zainstalowaną aktualizacją (zalecane) lub uruchom system normalnie. Po kliknięciu tego pojawia się ikona Microsofta a następnie czarne tło. Przez długi czas nic i nic a następnie charakterystyczne niebieskie tło Windows 7 i jedynie duży kursor. I w tym momencie komputer staje. Czekałam długi czas ale mimo to nic się nie działo.
Próbowałam skorzystać z trybu awaryjnego jednak tu też nic - komputer ciągle się resetuje.
Jeśli chodzi o płytkę z Recovery również nie pomaga. Pojawia się tylko "Please wait a momnet" kółeczko kursora się kręcie i tyle... Nic się nie dzieje, a czekałam prawie z 3 godziny i nadal nic...

Czy da się to jakoś naprawić?
Proszę o pomoc.


RE: Windows 7 - system się nie odpala - kamila484 - 24.07.2011 11:42

Hej Uśmiechnięty mam identyczny problem Smutny nie wiem co zrobić..


RE: Windows 7 - system się nie odpala - thermalfake - 24.07.2011 13:49

Wstępnie wykonać diagnostykę sprzętu. Test dysku i test pamięci RAM.
Pakiet hirens boot cd ściągnąć, wypalić iso. Uruchomić z płytki laptopa.
W tym zestawie narzędzi są dwa przydatne programy - memtest86 oraz mhdd.
Z głównego menu wybrać dos programs i tam poszukać testing tools oraz hard disk tools.
Co mają za zadanie te programy ? Wychwycić część usterek sprzętowych typu uszkodzony dysk lub uszkodzone kości pamięci.
Jak grzebać w takich programach poradniki w j polskim łatwo znaleźć w sieci.
Gdyby się okazało, że nie ma błędów przechodzimy do fazy nr 2 - przywrócenia systemu z punktu przywracania.
Podczas startu laptopa wciskać F8, dać opcję Napraw komputer, po zalogowaniu z okienka wybrać opcję System Restore , następnie wybrać punkt przywracania. Można jeszcze pokombinować ze Startup Repair.
W przypadku dalszych problemów pozostaje już tylko przywrócić system z recovery - kombinacja alt+f10 przy starcie. Zalecam przed tym przeniesienie swoich danych z partycji systemowej na inny dysk lub inną partycję. Wspomniany hirens ma mini XP w którym można takie rzeczy wykonać.