Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak skopiować system Windows 7 z jednego dysku twardego na drugi? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Jak skopiować system Windows 7 z jednego dysku twardego na drugi? (/jak-skopiowac-system-windows-7-z-jednego-dysku-twardego-na-drugi-17309-t)



Jak skopiować system Windows 7 z jednego dysku twardego na drugi? - terabit - 13.07.2011 13:40

Jak przenieść system operacyjny z dysku
WD 500 gb gdzie #1 partycja zastrzeżona przez system 100MB #2 partycja systemowa 45GB #3 partycja z danymi 450GB
na kupiony dysk OCZ Vertex 2
Próbuje skopiować easusem partycje #1 oraz #2 na Vertexa jednak po kopiowaniu nic sie nie dzieje
Ghost 15 kopiuje partycje #1 na vertexa z zaznaczonym zeby kopiował MBR oraz ustawił #1 jako aktywną oraz skopiował partycje #2, po restarcie pokazuje ze nie może znależć ntldr
Acronis Image nie widze opcji kopiowania partycji a jedynie opcje całego dysku. Mój stary dysk ma 500Gb a nowy Vertex 60 GB


RE: jak przenieść Windows 7 ze starego dysku na nowy?! - peciaq - 13.07.2011 13:51

Jest taki programik który kopiuje system i cały stan systemu z jednej partycji na drugą.
Nazywa się HD Clone.


RE: jak przenieść Windows 7 ze starego dysku na nowy?! - terabit - 13.07.2011 14:01

(13.07.2011 13:51)peciaq napisał(a):  Jest taki programik który kopiuje system i cały stan systemu z jednej partycji na drugą.
Nazywa się HD Clone.

Jak on będzie lepszy od Norton Ghost i poradzi sobie z zadniem to będę w ciezkim szoku.


RE: jak przenieść Windows 7 ze starego dysku na nowy?! - peciaq - 13.07.2011 14:16

Zależy co chcesz zrobić dokładnie. Ja po prostu skopiowałem system na drugi dysk, pierwszy odłączyłem, podłączyłem drugi i śmiga Zacieszacz


RE: jak przenieść Windows 7 ze starego dysku na nowy?! - terabit - 13.07.2011 14:31

(13.07.2011 14:16)peciaq napisał(a):  Zależy co chcesz zrobić dokładnie. Ja po prostu skopiowałem system na drugi dysk, pierwszy odłączyłem, podłączyłem drugi i śmiga Zacieszacz
chce to samo
tylko ze widzisz, moj nowy dysk jest mneijszy niż stary! więc nie moge zrobić diskclone!


RE: jak przenieść Windows 7 ze starego dysku na nowy?! - peciaq - 13.07.2011 14:35

Ale z jakiego powodu?
Nie zmieści się?
Jak się nie zmieści to żadnym programem nie dasz rady, a jak się zmieści to nie widzę problemu czemu ma się nie dać.
--
Słuchaj, to jest tak - jeśli oba dyski zostaną w kompie, to możesz próbować przenieść tylko tę partycję systemową (nie wiem jak, bo ja przenosiłem wszystko). Tylko wtedy licz się z tymże wszystkie programy, gry i aplikacje będą wymagały reinstalacji.


RE: Jak skopiować system Windows 7 z jednego dysku twardego na drugi? - thermalfake - 13.07.2011 16:30

Zależy od tego ile faktycznie danych masz na partycjach. Programy zazwyczaj tworzą na dyskach docelowych mniejszych od poprzednich wielkości proporcjonalne partycji jakie były wcześniej.
Ja klonuję dyski Ghostem z opcją wymuszania przechodzenia bad sectorów albo wspomnianym HD Clone.


RE: Jak skopiować system Windows 7 z jednego dysku twardego na drugi? - sybic - 14.07.2011 08:40

Ja bym to zrobił tak :
1. Podłączył nowy Vertex i zainstalował na nim Win7 zakładając partycje systemową taką jaka miałeś, czyli 45 GB lub inną wg życzenia.
2. po pierwszym bootowniu systemu podczas instalacji przerwał bym ten proces, podłączył bym WD 500 i wspomnianym ghostem skopiował partycje #2, systemową z WD 500 na Vertex
3. odpalił bym winde już na Vertex i cieszył bym się nowym dyskiem Uśmiechnięty
Jak zauważyłeś partycji zastrzeżonej w ogóle nie kopiowałem, a zastawiłem tą po instalacji.
Dodam jeszcze, że ja tak wielokrotnie przenosiłem system na inne dyski.