Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 wykorzystanie grafiki w grach - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Gry (/gry-29-f)
+---- Wątek: Windows 7 wykorzystanie grafiki w grach (/windows-7-wykorzystanie-grafiki-w-grach-1726-t)



Windows 7 wykorzystanie grafiki w grach - nazer - 15.10.2009 15:49

Witam, mam 7 i demo gry pro evo soccer 2010 no i średniej klasy notebooka tj. fs amilo pi2540, w systemie mam powłączane te cuda na kiju czyli by ładniej wyglądał, przezroczystości itp. grafika w grach 3d w ocenie systemu dostała 5,3 pkt... Moje pytanie jest takie, czy Windows 7 tak jak Vista, gdy uruchamiana jest gra automatycznie wyłącza te wszystkie wodotryski itp?? czy najlepiej samemu na czas grania wizualizacje zmienić na klasyczny Windows?? pytam bo gra mnie wciągnęła niesamowicie, a wiem że mój lapek do rakiet nie należy i na czas gry chciałbym jak tylko się da uwolnić ram i grafę.
z góry dzięki za odpowiedź...


RE: Windows 7 wykorzystanie grafiki w grach - maniek07 - 19.10.2009 14:14

Automatycznie nie.. Natomiast jest opcja taka... Kliknij na daną grę/program PPM i właściwości. Później wejdź w zakładkę "Zgodność" tam masz "Ustawienia" no i jest coś takiego jak:
- Wył. kompozycje wizualne
- Wył. kompozycje pulpitu.

No i to zaznaczasz i przy włączaniu danej aplikacji (i tylko w tych w których zaznaczysz) będą dane rzeczy się wyłączać.