Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem z botowalnym pendrive'em - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Pozostałe systemy Windows (/pozostale-systemy-windows-31-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Problem z botowalnym pendrive'em (/problem-z-botowalnym-pendrive-em-17234-t)



Problem z botowalnym pendrive'em - MAciachPaN - 09.07.2011 16:39

Witam pobrałem z TEJ strony dysk ratunkowy, zainstalowałem zgodnie z instrukcją w programie MobaLiveCD_v2.1 normalnie mi startuje a jak zresetuje kompa i wybiorę z boot menu opcje USB-HDD nic się nie dzieje system uruchamia się normalnie dalej. AHA moja płyta główna to Gigabyte GA-EP43-S3L, a pendrive to kingston dt100g2 16gb.


RE: Problem z botowalnym pendrive'em - stingear - 09.07.2011 18:28

Pendrive musi być odpowiednio sformatowany, a partycja musi być aktywna, aby można było z niego bootować. Formatowanie to wykonujesz przy użyciu narzędzi systemowych W7. Co do tworzenia pendrive'a, wszystkie potrzebne informacje znajdują się tutaj: KLIK.


RE: Problem z botowalnym pendrive'em - thermalfake - 09.07.2011 21:19

Pendrive nie jest widzialny jako Usb-hdd tylko jako zwykły hdd. Wystarczy wdusić klawisz inicjujący boot menu - gigabyte'y mają F12 a sam się przekonasz, że wykryje po wybraniu hdd. Oczywiście jeśli masz włączoną ich obsługę - zależnie od wersji bios.


RE: Problem z botowalnym pendrive'em - MAciachPaN - 10.07.2011 11:10

kingston dt101g2 16gb miał być mój błąd.


RE: Problem z botowalnym pendrive'em - thermalfake - 10.07.2011 12:51

No i jak, wykrywa coś w stylu kingston memory pmap ? To czy jest bootowalny po Twoich czynnościach czy nie, nie ma w tym momencie znaczenia.


RE: Problem z botowalnym pendrive'em - MAciachPaN - 10.07.2011 18:00

Drugi raz odpaliłem instalkę i teraz działa ale i tak dzięki.