Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Niedziałający Windows 7 w nowym laptopie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Niedziałający Windows 7 w nowym laptopie (/niedzialajacy-windows-7-w-nowym-laptopie-17222-t)



Niedziałający Windows 7 w nowym laptopie - Master Gilotyna - 08.07.2011 21:58

Witam!


Niedawno kupiłem laptopa Asus K72j z Windowsem 7 x64 i coś zaczęło mi się psuć... więc chciałbym go przeinstalować ale przy zakupie nie dostałem płytki. Klucz mam - jak to na lapkach pod spodem... jest jakaś możliwość ściągnięcia Windows 7 z neta oryginalnego? Mam 2 dyski po 320GB, i każdy z nich mam podzielony z 2 partycje, tzn: na pierwszym dysku mam zrobione 2 partycje. Pierwsza ma 100GB i jest na niej zainstalowany Windows a druga 200GB a mam jakieś tam dane, na reszcie tak samo i nie chciałbym stracić tych danych...

Dziękuję za pomoc!


RE: Niedziałający Windows 7 w nowym laptopie - peciaq - 08.07.2011 22:23

Raczej nie da się pobrać oryginalnego systemu z Internetu.
Nie masz płytki recovery albo ukrytej partycji recovery w laptopie?


RE: Niedziałający Windows 7 w nowym laptopie - bodziulla - 08.07.2011 23:07

Hej.
W Twoim przpyadku najlepiej byłoby pobrać program do partycjonowania przed instalacją systemu. W tym czasie zrobisz sobie partycje dla systemu i dla swoich danych. Gdy to zrobisz z reguły a na pewno tak jest masz system na partycji recovery!. Gdy będziesz chciał na nowo zainstalować system w laptopach firmy Asus przy uruchomieniu jest opcja Alt+F10 i instalujesz system na nowo. Przy nowo utworzonej partycji C: co jest istotą, bo C: jest powiązana z partycją recovery system zainstaluje się na nowo utworzonej partycji C: a nie jak wcześniej domyślnej z firmy AsusaCwaniak


RE: Niedziałający Windows 7 w nowym laptopie - thermalfake - 09.07.2011 11:24

Wystarczy przerzucić dane z partycji systemowej na tę drugą pòki działa system. Wyłączyć w biosie drugi dysk dla pewności. Uruchamiając komputer wciskać F9 aż uruchomi się proces recovery. Będzie pytać czy przywrócić tylko systemową partycję czy cały dysk do fabrycznych ustawień (zostanie jedna partycja). Oczywiście tylko wspomniana piewsza opcja.
Ps. Alt+f10 ma cała grupa acera.
Jak już zakończy przywracanie pozostaje wykonać nośniki dvd programem tam zawartym asus ai burner recovery.


RE: Niedziałający Windows 7 w nowym laptopie - thermalfake - 09.07.2011 22:07

Co musisz zrobić to w pierwszej kolejności przerzucić folder użytkownicy (users) i własne tworzone katalogi na dysk c. Jest też fajny program do robienia backupów poszczegòlnych programów za pomocą wtyczek - backup4all. Można przenieść pocztę, ustawienia przeglądarek, komunikatorów itp na nowy system.
W kwestii wykonania recovery do fabrycznych ustawień i nośników jeśli nie czujesz się pewnie odwiedź google tam jest pełno tutoriali, filmów na YT.