Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Brak internetu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Brak internetu (/brak-internetu-17193-t)



Brak internetu - niunius93 - 07.07.2011 17:08

Witam ,mam do was małe pytanko...internet mam ADSL z Netii przez linie TP-sa pociągnięty i ogólnie sprawdza się dobrze, niestety z moim kompem coś nie tak jest czasami Smutny Mam puszczony internet przez Router i jeden kabel idzie do mnie a jeden do siostry komputera i u niej internet śmiga bez problemu gdy u mnie czasami po odpaleniu kompa po prostu go nie ma :/ Pomaga jedynie albo kilka resetów kompa/wyłączanie i włączanie kilkukrotne i wtedy po którymś z rzędu resecie internet zaskoczy i mam go normalnie , podczas gdy u siostry na komputerze był cały czas.
Sory ,że tak pokrętnie to napisałem ale się śpieszę Uśmiechnięty Router firmy TP-LINK (TD-W8910G). Jakieś pomysły macie na te humorki mojeo komputera ?Uśmiechnięty
@EDIT:
Nawet WiFi śmiga bez problemu wtedy gdy u mnie neta nie ma Zadowolony


RE: Brak internetu - dhapollo - 09.07.2011 22:36

Zapewne jak byś wstawił wynik polecenia ipconfig /all gdy Twoja maszyna ma "humorki" to może coś byśmy zaradzili.
Czy przypisywałeś adres IP ręcznie?
Czy karta za każdym razem jest wykrywana i włączana przez system?
Czy przewód jest 100% sprawny (końcówki, czy przypadkiem się nie wypinają?)

Tyle pytań a tak mało informacjiSmutny


RE: Brak internetu - nieboraku - 09.07.2011 22:44

Przekladales kabel w inne gniazdo w routerze?

BTW - ten router bardzo humorzasty bywa, i czasem sa z nim problemy niewiadomo skad Zacieszacz


RE: Brak internetu - niunius93 - 10.07.2011 15:01

Ta..kabel przekładałem,ale to nie chyba wina routera bo nie ważne do jakiego wejścia włoże siostry kabel to u niej zawsze internet jest (chyba ,że jakaś awaria ogólna jestZadowolony) ,a w moim nie zawsze..nawet jak kabel przełoże. Jedynym rozwiązaniem jest kilkanaście resetów kompa :/


RE: Brak internetu - dhapollo - 10.07.2011 15:33

@niunius93 - Zadałem kilka pytań, zignorowałeś je a szkodaSmutny


RE: Brak internetu - niunius93 - 12.07.2011 16:22

Oj przepraszam..nie widziałem tego posta.Postaram się odpowiedzieć:
Po wpisaniu /ipconfig w "Uruchom" wyskakuje tabelka czarna na ułamek sekundy i gaśnie :/ wybacz ale nie jestem w stanie dojrzeć co tam było napisane. Kabel na pewno nie jest uszkodzony, bo nawet jak robie te resety to kabli nie ruszam a jakoś ten internet "wstaje" za którymś resetem.Co do karty to nie wiem Smutny


RE: Brak internetu - nieboraku - 12.07.2011 20:17

Miales wpisac ipconfig /all Zacieszacz


RE: Brak internetu - dhapollo - 12.07.2011 20:32

Start > uruchom wpisz cmd i enter, następnie ipconfig /all
Co do kabelka to wtyczka jest ok może przypadkiem się wypina.