Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozruch systemu z dwoma systemami,jak dobrac sie do wyswietlanych nazw - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozruch systemu z dwoma systemami,jak dobrac sie do wyswietlanych nazw (/rozruch-systemu-z-dwoma-systemami-jak-dobrac-sie-do-wyswietlanych-nazw-17190-t)



Rozruch systemu z dwoma systemami,jak dobrac sie do wyswietlanych nazw - wertjacek - 07.07.2011 16:34

Witam

Mam XP i win7,w czasie wyboru systemu widze 7-ke i "wczesniejszy system windows".Jak bez uzycia zewnetrznego programu dobrac sie do tego zapisu i zmienic "wczesniejszy system windows" na normalnie brzmiacy "Windows XP".Zdaje sobie sprawe ze to blahy problem,ale mnie to strasznie wkurza,w koncu system optymalizuje sie pod swoje potrzeby i zachcianki a nie tak jak wymyslił to M$.


RE: Rozruch systemu z dwoma systemami,jak dobrac sie do wyswietlanych nazw - thermalfake - 07.07.2011 16:42

No błahy, 3s szukania.

Cytat:Aby zmienić go na np. Windows XP, wykonaj poniższe czynności.

Etap 1. Przywołanie konsoli tekstowej z uprawnieniami administratora. Uruchom Windows 7. Następnie kliknij menu Start | All programs | Accesories. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy pole Command prompt i wskaż polecenie Run as administrator. Gdy na ekranie pojawi się monit modułu Kontrola kont użytkownika, potwierdź przyciskiem Yes.

Etap 2. Zmiana nazwy. Teraz pozostało już tylko wpisać polecenie:

bcdedit /set {ntldr} description "Windows XP"

Gdy zrestartujesz system, ujrzysz wprowadzone przez siebie zmiany



RE: Rozruch systemu z dwoma systemami,jak dobrac sie do wyswietlanych nazw [SOLVED] - wertjacek - 07.07.2011 17:17

faktycznie szybki myk,raczkuje w win7 i pare terminów jest dla mnie nowych,widocznie google zadalem nie te pytanie co trzeba

Dzieki thermalfake