Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Instalacja 7 z pendrive, problem z bootowaniem - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Instalacja 7 z pendrive, problem z bootowaniem (/instalacja-7-z-pendrive-problem-z-bootowaniem-17083-t)



Instalacja 7 z pendrive, problem z bootowaniem - lukasz1355 - 02.07.2011 14:26

Nagrałem Windows 7 na pendrive za pomocą Windows 7 USB DVD Download Tool. Resetuje kompa, wchodzę do biosa i ustawiam bootwanie jako pierwsze z USB-FDD i zapisuję. Jednak normalnie uruchamia mi się Win XP.
Moja płyta to Gigabyte EP45 DS3R, dodam, że jest tam też funkcja BOOT MENU pod F12, kiedy to wybieram jest tam ustawione CD/DVD, zjeżdżam na dół aby wybrać USB FDD, klikam enter i dalej to samo. Co robić? Jak ustawić to bootowanie?


RE: Instalacja 7 z pendrive, problem z bootowaniem - Week - 02.07.2011 15:31

Sprawdź na innym gnieździe USB. Być może port jest uszkodzony i systemie nie czyta.

Jeżeli nie pomoże, jeżeli masz inny pendrive zrób to samo na innym.

Możesz również wejść do systemu - zarządzaj komputerem - menadżer urządzeń - sprawdź sytuację, czy nic się nie dzieje i czy Twój pen jest sprawny.


RE: Instalacja 7 z pendrive, problem z bootowaniem - thermalfake - 02.07.2011 17:22

Pendrak jest normalnie widziany jako wpis HDD, przerabiane setki razy na wielu płytach Zacieszacz
Na przyszłość gdbyś chciał ustawić na stałe to w biosie wskaż hdd jako piewszy a w opcji sekwencji hdd wybierz nazwę pendrive-a.
USB-FDD to zewnętrzna stacja dyskietek floppy 1.44 na usb. Gdybyś ją chciał emulować np do wgrania sterowników prz instalacji XP musisz ręcznie wyłączyć obsługę fdd inaczej stacja otrzyma literę napędu b: