Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z Aero i DirectX - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Problem z Aero i DirectX (/problem-z-aero-i-directx-17010-t)



Problem z Aero i DirectX - Stjarna - 29.06.2011 17:17

Przed chwilą zaktualizowałam sterowniki do mojej karty graficznej, które pobrałam z oficjalnej strony nVIDII. Po instalacji i ponownym włączeniu komputera widzę, że mam wyłączony Aero i nie wiem, jak teraz mam go włączyć! Sądzę, że to przez DirectX. Sprawdziłam wersję (menu Start>Uruchom>dxdiag) i okazało się, że mam DirectX 11, chociaż moja karta graficzna obsługuje tylko DirectX 10! Skąd mogę pobrać DirectX 10?

Moja konfiguracja:
Laptop: ASUS K50ID;
Karta graficzna: nVIDIA GeForce GT 320M;
Procesor: Intel Penium Dual Core T4400 2,2 GHz
RAM: 4 GB
System: Windows 7 (x64) Home Premium

EDIT: Po wyszukaniu przyczyny niedziałającego Aero w Rozwiązywaniu Problemów otrzymałam taki raport: Aktualnie używana karta wideo może obsługiwać kompozycje Aero, jeśli serownik karty wideo jest zgodny ze standardem WDDM (Windows Display Driver Model). Skontaktuj się z producentem komputera lub karty wideo w celu otrzymania najnowszych sterowników zgodnych ze standardem WDDM.
No dobrze, ale przed chwilą je zaktualizowałam!
EDIT#2: Z Aero sobie poradziłam, pomogła instalacja starszych sterowników do karty graficznej.


RE: Problem z Aero i DirectX - jacek-placek - 29.06.2011 18:51

(29.06.2011 17:17)Stjarna napisał(a):  ! Skąd mogę pobrać DirectX 10?

A wklep sobie w google.pl - download directx 10 Zacieszacz Masz wszystko, co trzeba.Pzdr.


RE: Problem z Aero i DirectX - Stjarna - 29.06.2011 21:52

No tak Zacieszacz Temat do zamknięcia