Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
ASUS K50AB, formatowanie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: ASUS K50AB, formatowanie (/asus-k50ab-formatowanie-16954-t)



ASUS K50AB, formatowanie - kur3k - 28.06.2011 00:43

Cześć,

dostałem dziś do sformatowania laptopa ASUS K50AB, który posiada interfejs dyskowy SATA. Aktualnie laptop posiada system 7 ( nie wiem w jakiej wersji ). Poczas włączania systemu, odbywa się ładowanie jądra systemu, przechodi do splah'a Windows, następnie wyskakuje niebieski ekran ( znika w 1s ). Postanowiłem zainstalować Windows w wersji XP Profesional. Odpaliłem Biosa, w celu przedstawienia dysku 1 na CD-ROM ( na 2 także przełaczałem ). Wychodząc oczywiście zapisuje zmiany, system odpala się od nowa i nic. Dalej odpala się 7 i pada. Jakieś rady ? Z rana wezme inny system, zobaczymy. Był bym wdzięczny za sugestie, cokolwiek.

Konrad


RE: ASUS K50AB, formatowanie - War_3_ - 28.06.2011 06:45

Skąd masz tyle systemów?
Najlepiej odpal go z jakiegoś środowiska preinstalacyjnego (Win PE) i wrzuć pliki z \windows\minidump na jakiś hosting i daj link.


RE: ASUS K50AB, formatowanie - fourup - 28.06.2011 09:23

A czy przypadkiem, nie masz XPP z netu?
Pewnie pobrałeś obraz i wypaliłeś płytę, która zawiera plik ISO i dlatego sprzęt nie bootuje się z CD.
Poza tym - najpewniej, jak już wypalisz właściwie płytę (kilka dni temu o tym pisałem na forum, znajdziesz na pewno) to pozostanie Ci jeszcze problem z BSODem 0x007B, ale rozwiązanie tego problemu też jest na tym forum...

Pozdr


RE: ASUS K50AB, formatowanie - thermalfake - 28.06.2011 10:30

Najpierw kolego zobacz czy właściciel ma zrobione płytki recovery, żeby miał do czego wrócić. Jeśli już tak bardzo chcesz postawić XP na tego typu laptopie to musisz ustawić w biosie tryb SATA Controller Mode na Compatible a nie Enchanced - inaczej będzie sypał BSOD-y, jest to temat znany, XP nie poradzi sobie z obsługą kontrolera dysku sata w tym drugim trybie przy pomocy sterowników. Przydałoby się też zrobić diagnostykę całego sprzętu - jak to w zasadzie z łatwością znajdziesz na forum.
Moim zdaniem instalowanie innego systemu nie jest panaceum na naprawę Zacieszacz