Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Oczekiwanie na zamknięcie programów - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Oczekiwanie na zamknięcie programów (/oczekiwanie-na-zamkniecie-programow-16941-t)



Oczekiwanie na zamknięcie programów - Stjarna - 27.06.2011 15:01

Witam, od ponad 3 miesięcy mam problem dotyczący wyłączania się Windows 7 (x64). Za każdym razem, kiedy chcę zakończyć pracę z komputerem klikam w menu Start na zamknij i pojawia się komunikat Oczekiwanie na zamknięcie programów i na liście albo jest jakiś Acmon, albo jakiś drugi program, którego nazwy nie pamiętam, ale też nie wiem, do czego służy, rzadko oba się pojawiają, ale były takie sytuacje, albo lista jest pusta. Zawsze muszę klikać na wymuś zamknięcie systemu i potem na tak. Dlaczego cały czas pojawia mi się taki komunikat i co zrobić, by już się nie pojawiał?
Dodam, dysk i rejestr są zdefragmentowane i dysk oczyściłam CCleanerem, Odkurzaczem i Glary Utilities.


RE: Oczekiwanie na zamknięcie programów - jacek-placek - 27.06.2011 15:14

(27.06.2011 15:01)Stjarna napisał(a):  Witam, od ponad 3 miesięcy mam problem dotyczący wyłączania się Windows 7 (x64). Za każdym razem, kiedy chcę zakończyć pracę z komputerem klikam w menu Start na zamknij i pojawia się komunikat Oczekiwanie na zamknięcie programów i na liście albo jest jakiś Acmon, albo jakiś drugi program, którego nazwy nie pamiętam, ale też nie wiem, do czego służy, rzadko oba się pojawiają, ale były takie sytuacje, albo lista jest pusta. Zawsze muszę klikać na wymuś zamknięcie systemu i potem na tak. Dlaczego cały czas pojawia mi się taki komunikat i co zrobić, by już się nie pojawiał?
Dodam, dysk i rejestr są zdefragmentowane i dysk oczyściłam CCleanerem, Odkurzaczem i Glary Utilities.

Spróbuj właśnie CCleanerem wyłączyć te programy.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8de7be124728d286.html


RE: Oczekiwanie na zamknięcie programów - Stjarna - 28.06.2011 14:56

No tak, tylko nie wiem, do czego służy ten cały Acmon. Jest to jakiś sterownik?


RE: Oczekiwanie na zamknięcie programów - peciaq - 28.06.2011 14:59

acmon.exe to plik, który w laptopach w jakiś sposób odpowiada za korekcję grafiki. Otwórz Menu Start, w polu wyszukiwania wpisz msconfig.exe i tam w zakładce Uruchamianie poszukaj tego procesu/programu i spróbuj go wyłączyć (odznaczyć 'ptaszka').

Oprócz tego przydałoby się też przeskanować system pod kątem wirusów (twój antywirus) oraz robactwa (np. Malwarebytes Anti-Malware).


RE: Oczekiwanie na zamknięcie programów - Stjarna - 28.06.2011 20:39

W zakładce uruchamianie nie ma tego programu.
Przeskanowałam cały system Kasperskym 2011, coś tam znalazł i zrobił z tym, co trzeba, ale nadal mam ten sam problem Smutny
Malwarebytes Anti-Malware też przeskanowałam i nic nie znalazł.


RE: Oczekiwanie na zamknięcie programów - Portator - 29.06.2011 07:06

Witaj. Acmon.exe jest sterownikiem aplikacji Splendid utility ( jedno z dobrodziejstw producentów np: Asusa ). Jeżeli ją używasz to przeinstaluj, jeżeli nie to się jej pozbądź, problem zniknie.
Informacja:
http://support.asus.com.tw/faq/asus-faq.aspx?type=7&no=3CA33EA5-B5B2-2D2F-A85E-193D732CC521&model=F3Jm&SLanguage=pl-pl