Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Reinstalacja Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Reinstalacja Windows 7 (/reinstalacja-windowsa-7-16927-t)



Reinstalacja Windows 7 - kewin - 26.06.2011 21:14

Witam w najbliższym czasie chciałbym zrobić reinstal mojego systemu. Windows 7 mam już od premiery i trochę wolno już chodzi. Mam kilka pytań:
1. Jak zrobić reinstal Windows 7
2. Czy sformatować dysk przy okazji
3. Czy jest możliwość, że nie stracę żadnych danych?


RE: Reinstalacja Windows 7 - stingear - 26.06.2011 21:22

1. Przy pomocy płyty z systemem
2. Najlepiej tak, gdyż odświeżysz sobie partycję z systemem
3. Tak, jeśli masz dwie partycje, a wszystkie swoje dane trzymasz na drugiej. Jeśli nie, to radzę podzielić dysk na dwie partycje (zrobisz to w systemie poprzez PPM na Komputer -> Zarządzaj -> Zarządzanie dyskami i tam wybierzesz dysk i PPM -> Zmniejsz wolumin), skopiować wszystkie dane na drugą partycję, a przy instalacji systemu usunąć zarówno partycję C, jak i "Zastrzeżony przez system" i wtedy stworzyć nową z całego dostępnego miejsca, a "Zastrzeżony" zostanie stworzony automatycznie. Zainstalujesz system, a dane nie zostaną utracone.


RE: Reinstalacja Windows 7 - LadyInBlue - 26.06.2011 21:25

A nie lepiej będzie najpierw zrobić czyszczenie rejestru i dysku twardego ?


RE: Reinstalacja Windows 7 - kewin - 26.06.2011 23:28

Dzięki tylko, że chciałbym sformatować tylko jedną partycję tam gdzie jest system a nie cały dysk czy się tak da? Na dysku mam 4 partycje na 3 różne dane a na 4 - C mam system i zainstalowane programy. Więc jak najlepiej będzie zrobić.


RE: Reinstalacja Windows 7 - Raizo - 27.06.2011 07:12

Da się po prostu przy instalacji systemu formatujesz tylko jeden dysk na którym masz system ale jeśli masz zainstalowanie jakieś programy lub gry to możliwe ze nie będą ci chodzić po formacie tej partycji.


RE: Reinstalacja Windows 7 - peciaq - 27.06.2011 12:06

Dane na innych partycjach same w sobie zostaną nietknięte, ale jeśli instalowałeś jakieś pliki na tych innych partycjach to po formacie partycji systemowej nie będą działać. Ale zniknąć nic nie zniknie.


RE: Reinstalacja Windows 7 - stingear - 27.06.2011 21:52

Przy instalacji systemu usuń partycję C i "Zastrzeżony", utwórz nową z całości a "zastrzeżony" zostanie utworzony automatycznie. Potem tylko instalacja i po 15 min masz gotowy system, a dane na innych dyskach pozostaną nietknięte.