Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Brak folderu Publicznego (C:\Users\Public) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Brak folderu Publicznego (C:\Users\Public) (/brak-folderu-publicznego-c-users-public-16581-t)



Brak folderu Publicznego (C:\Users\Public) - SZOPENRAPU - 09.06.2011 18:17

Siemanko
Dzisiaj chciałem zainstalować 2 programy i w obu wyskakuje mi błąd Could not access network location %PUBLIC%\Desktop\. Okazało się, że nie mam folderu Publicznego! (C:\Users\Public) Nie wiem kiedy został usunięty i przez co, a ostatnie punkty przywracania nie przywracają go. Korzystam z CCleanera i Advanced System Care, więc żaden z nich go nie usunął. Żadnego wirusa też nie mam, bo skanowałem komputer. Jak przywrócić ten folder? Nie potrafię znaleźć nigdzie takiego problemu... Mam laptopa z WIN7 HP.
Jak zły dział to przepraszam i proszę o przeniesienie.
Z góry dziękuję wszystkim za pomoc
Próbowałem tego z tej strony (http://support.microsoft.com/kb/886549) tego poradnika i nie pomogło.


RE: Brak folderu Publicznego (C:\Users\Public) - Darek0106 - 18.10.2011 12:24

Mam ten sam problem tylko, że ja zmieniłem nazwy folderów publicznych i podrzędnych na polskie. Utworzyłem nowe obok, nazwałem po polsku i usunąłem te angielskie. Teraz co jakiś czas pojawiają mi się podwójne foldery choć we właściwościach mają nazwy jeden polską a drugi angielską. Po tych oryginalnych nie ma już śladu i nie wiem jak odtworzyć je z powrotem. Stworzyłem nowe, skopiowałem atrybyty i uprawnienia z innego W7 ale nie pomaga. Pojawiają się i tak nowe. Chciałbym przywrócić oryginalne powiązania (drzewko) folderów publicznych i nie wiem jak.


RE: Brak folderu Publicznego (C:\Users\Public) - Darek0106 - 18.10.2011 12:24

Mam ten sam problem tylko, że ja zmieniłem nazwy folderów publicznych i podrzędnych na polskie. Utworzyłem nowe obok, nazwałem po polsku i usunąłem te angielskie. Teraz co jakiś czas pojawiają mi się podwójne foldery choć we właściwościach mają nazwy jeden polską a drugi angielską. Po tych oryginalnych nie ma już śladu i nie wiem jak odtworzyć je z powrotem. Stworzyłem nowe, skopiowałem atrybyty i uprawnienia z innego W7 ale nie pomaga. Pojawiają się i tak nowe. Chciałbym przywrócić oryginalne powiązania (drzewko) folderów publicznych i nie wiem jak.


RE: Brak folderu Publicznego (C:\Users\Public) - techdive - 18.10.2011 17:32

A spróbuj skopiować cały folder publiczny. weź z drugiego kompa nagraj na cd cały folder publiczny i przenieś go na miejsce w którym powinien się znajdować. Ja przed chwilą zrzuciłem na pendiva cały folder publiczny wykasowałem oryginał (wywaliłem kosz), otworzyłem okno c: użytkownicy i przekopiowałem folder publiczny z pendriva. wszystko działa.
Może pomoże?