Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Samoczynna zmiana tapety i ustawień paska zadań po ponownym uruchomieniu(w7hp64bit) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Samoczynna zmiana tapety i ustawień paska zadań po ponownym uruchomieniu(w7hp64bit) (/samoczynna-zmiana-tapety-i-ustawien-paska-zadan-po-ponownym-uruchomieniu-w7hp64bit-16483-t)



Samoczynna zmiana tapety i ustawień paska zadań po ponownym uruchomieniu(w7hp64bit) - hoszek - 04.06.2011 20:50

Mój problem polega na tym, że przy ponownym uruchomieniu komputera tapeta zmienia się na białą tapetę ASUS a w pasku zadań automatycznie uruchamia się opcja "auto hide". Za każdym razem zmieniam tapetę z powrotem, na jedną z systemowych i zatwierdzam kompozycję i odznaczam opcję "auto hide" w pasku zadań i wszystko jest ok dopóki nie uruchomię komputera ponownie. Jak ustawić tapetę tak, żeby przy restarcie się nie zmieniała i żeby ustawienia paska zadań pozostały bez zmian? Widziałem bardzo podobny temat na forum, jednak nie pomógł mi on rozwiązać tego problemu. Bardzo proszę o szybką i skuteczną pomoc, z góry dziękuję.


RE: Samoczynna zmiana tapety i ustawień paska zadań po ponownym uruchomieniu(w7hp64bit) - jacek-placek - 04.06.2011 21:10

(04.06.2011 20:50)hoszek napisał(a):  Mój problem polega na tym, że przy ponownym uruchomieniu komputera tapeta zmienia się na białą tapetę ASUS a w pasku zadań automatycznie uruchamia się opcja "auto hide". Za każdym razem zmieniam tapetę z powrotem, na jedną z systemowych i zatwierdzam kompozycję i odznaczam opcję "auto hide" w pasku zadań i wszystko jest ok dopóki nie uruchomię komputera ponownie. Jak ustawić tapetę tak, żeby przy restarcie się nie zmieniała i żeby ustawienia paska zadań pozostały bez zmian? Widziałem bardzo podobny temat na forum, jednak nie pomógł mi on rozwiązać tego problemu. Bardzo proszę o szybką i skuteczną pomoc, z góry dziękuję.

Miałem dzisiaj dokładnie to samo - zainstalowałem dzisiaj W7HP (na ASUS- ieCwaniak ) i po każdym rozruchu, zmieniało mi się dokładnie wszystko. Mało tego, system " wisiał " gdzieś w obłokach, nie mogłem nic zrobić ale....zrobiłemZacieszacz Na pierwszy ogień poszło Trend Micro Internet Security, który podczas rozruchu sprawdza chyba wszystko na lapku, nawet chyba i to, czy kurzu na nim nie ma heheheZacieszacz Później po kolei szły mniej znaczące aplikacje ASUS- a. Niestety, tego upartego TREND MICRO "coś tam" , nie szło usunąć. Nie chciało mi się już "biegać" po forach i przywróciłem system i jest "wery okej".


RE: Samoczynna zmiana tapety i ustawień paska zadań po ponownym uruchomieniu(w7hp64bit) - hoszek - 06.06.2011 13:10

ja jak przywróciłem system to po 3 uruchomieniu z kolei mam to samo, może to przez jakieś aktualizację, bo widziałem, że się robiły.


RE: Samoczynna zmiana tapety i ustawień paska zadań po ponownym uruchomieniu(w7hp64bit) - o.na - 11.07.2011 20:33

Mam nowiutkiego asusa z win pro 7 (więc nie ma co przywracać) i identyczny problem - po każdym restarcie systemowa tapeta Asusa i autoukrywanie paska narzędzi. Zaglądałam też tutaj http://windows7forum.pl/showthread.php?tid=7618&highlight=Samoczynna+zmiana+tapety+i+ustawie%C5%84+paska+zada%C5%84+po+ponownym+uruchomieniu%28w7hp6​4bit%29
ale na razie bez skutku.
czyżby to była jedna z luk W7?