Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Nie bootuje płyty (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Nie bootuje płyty (rozwiązany) (/nie-bootuje-plyty-rozwiazany-1638-t)



Nie bootuje płyty (rozwiązany) - winde - 08.10.2009 19:40

Ściągnąłem dwa razy 7 i mam ten sam problem. Jak włożę płyte i restartuje komputer z 7 wyświetla się na krótko taki komunikat na czarnym tle: CDBOOT: Cannot boot from CD- Code 5, system ściągałem dwa razy, nagrywałem na kilku płytach, sprawdzałem na dwóch komputerach i robiłem to kilka razy i za każdym razem to samo. Jak włożę płytę do nagrywarki to normalnie startuje i jest niebieski ekran z możliwością instalacji systemu, jak restartuje komputery to pojawia się ten komunikat. Dodam, że płyty z innymi systemami bootują się i można rozpocząć instalację. Jestem bezradny. Mam ściągnięta wersję 32 bit. Proszę o pomoc.Smutny


RE: Nie bootuje płyty - slawektor - 08.10.2009 19:47

Jakim programem nagrywałeś płytę? Nie masz czasami płyty AsRock lub MSI?


RE: Nie bootuje płyty - cyklop28 - 08.10.2009 19:59

Próbowałeś F8 przy ekranie gdzie możesz wejść w BIOSa? Mnie płyta też się nie bootowała, ale jak ręcznie wybrałem boot device to mi poszła instalacja. A może w BIOSie masz zmienioną kolejność BOOTowania?


RE: Nie bootuje płyty - winde - 08.10.2009 20:19

Próbowałem przez F8, w zasadzie zawsze tej opcji używam, ale ustawiłem w biosie, żeby płyta była bootowana automatycznie i nic. Problem chyba będzie z płytami: Nagrywałem Nero, CdBarner i ImgBurn i zawsze ten sam komunikat. Na jednym mam płyte ESC a na drugim nie pamiętam, ale to są stare płyty.


RE: Nie bootuje płyty - slawektor - 08.10.2009 20:22

Zobacz: Co zrobić gdy Win7 się nie bootouje(Code 5 Error)


RE: Nie bootuje płyty - winde - 08.10.2009 20:27

Dzięki za pomoc, jutro się tym zajmę i napiszę.


RE: Nie bootuje płyty - winde - 11.10.2009 21:16

Już wszystko działa. Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją i startuje na obydwu komputerach. Dzięki.