Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Komunikatory (brak łączności) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Komunikatory (brak łączności) (/komunikatory-brak-lacznosci-16102-t)



Komunikatory (brak łączności) - drvv - 16.05.2011 13:10

Witam, mam następujący problem w domu wszystko działa mi normalnie (łącze się z routerem przez wifi), problem się zaczyna gdy wyjdę z domu. Na uczelni, w mieście itp. gdzie jest połączenie wifi nie działają mi komunikatory ( sprawdzałem tylko tlen i gg ). Internet normalnie działa wszystko jest ok, problem jest jedynie z komunikatorami. Próbowałem ustawiać sieci poza domem jako "Sieć domowa" nie przynosiło efektów. Następnie nasuwa się myśl że lokalni dostawcy blokują coś, też sprawdziłem, zainstalowałem Windows XP Mode i tam wszystko działa poza domem (łącznie z komunikatorami).

Przesiedziałem na google wiele czasu i nic nie znalazłem (zwiedziłem też wyszukiwarkę na tym forum także nic, ale mogę sie mylić jeśli coś pominąłem i jest podobny temat to z góry przepraszam)

Posiadam: Windows 7 Professional x64

Pozdrawiam drv~.


RE: Komunikatory (brak łączności) - dhapollo - 16.05.2011 18:15

Efekt masz dziwny, bardzo nielogiczny Smutny Albo coś działa albo nieUśmiechnięty Winy bym szukał po stronie Twojego sprzętu!

1. jakich profili używasz?
2. jakiego firewalla i AV masz zainstalowane może trzeba tam porty udostępnić (rożne sieci i wtedy osobne ustawienia)


RE: Komunikatory (brak łączności) - drvv - 16.05.2011 21:49

Rzeczywiście problem leży po stronie mojego sprzętu. Sprawdzałem na Linuxie, to samo się dzieje. Tylko nie rozumiem dlaczego akurat na Windows XP Mode wszystko działa poprawnie.

Co do sprzętu:
Dell Inspiron 15R Core i5 M460 HD 5650

1. Administrator (o ile dobrze zrozumiałem pytanie)
2. firewalla brak, chyba że systemowy, co do ustawień, AV = avast

edit: Może to przez wifi? bo posiadam w nowym standardzie N? Oczywiście sterowniki zainstalowane


RE: Komunikatory (brak łączności) - dhapollo - 17.05.2011 20:41

1. Zapuść skan portów i pokaż jakie są otwarte
2. Profil jako Publiczny, firmowy, domowy
3. Może jakieś proxy jest wymagany?


RE: Komunikatory (brak łączności) - drvv - 28.05.2011 10:47

1. wszystkie ukryte/zamkniete
2. profil publiczny jak i domowy nie działa
3. prox nie wymagany

edit: Dziwna sprawa, jedyne co mi działa to WTW. Ale spodobał mi się ten komunikator więc już nie bede wnikał dalej w ten temat
Dzięki za pomoc i czas