Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany PDF w Operze otwiera się nieczytelny (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Rozwiązany PDF w Operze otwiera się nieczytelny (rozwiązany) (/pdf-w-operze-otwiera-sie-nieczytelny-rozwiazany-15905-t)



PDF w Operze otwiera się nieczytelny (rozwiązany) - balwanekbuli - 06.05.2011 11:29

Witam.
Mam następujący problem. Każdy dokument, który jest zapisany w PDF-ie musze zapisać na dysk i otworzyć ręcznie w Adobe. Jeżeli go otwieram pod przeglądarką wygląda tak jak na przykładzie na foto.
Nie pamiętam po czym i kiedy się to stało, ale jest to od dłuższego czasu i zaczęło mnie irytować.
Opera najnowsza 11.10, adobe reader też najnowszy, Zabezpieczenie KIS najnowszy.

OS: Win 7 HP x64, komp: Asus K50ij SX-446V


RE: PDF w operze otwiera się nie czytelny - bodziulla - 06.05.2011 13:20

Hej.
Ten problem występował kiedyś i Adobe go rozwiązało odnośnie systemu x64. Mam pytanie Adobe Reader masz jak twierdzisz najnowszy, ale jaki 9.4 czy X?. Dwa czy pobrałeś poprzez Adobe Flash Player x64?. Trzy czy w preferencjach Adobe Reader masz włączone JavaScript z reguły można to wyłączyć a nawet zaleca się. Cztery w tym, że samym jest też zakładka Internet i czy czasami nie masz wyłączone (nie wiem jak po PL), ale w stylu "otwórz w przeglądarce dokument PDF" ?.Cwaniak
Pzdr


RE: PDF w operze otwiera się nie czytelny - balwanekbuli - 06.05.2011 15:18

Już wiem, teraz jak napisałeś mi że mam się pobawić ustawieniami, dopiero przyjrzałem się, że to co zamazuje mi dokument pdf to to:
co zostaje pod przeglądarką.
A dokładniej powodem tego była skórka do opery naśladująca Win 7 z półprzezroczystością aero. Po zmianie skórki dokument pdf się wyświetla normalnie.

Co ciekawe, jest to zauważalne tylko przy otwarciu dokumentu PDF. A szkoda, bo skórka mi bardzo się podobała...


P.S. Adobe mam X, ale nie wiem czy ściagałem x64 czy x86. Jak to sprawdzić?


RE: PDF w operze otwiera się nie czytelny - bodziulla - 06.05.2011 15:21

To co pobrałeś jest tylko jako x86. Adobe Reader nie ma jako x64 jest tylko dodatek instalowany wraz z UpdateCwaniak


RE: PDF w operze otwiera się nie czytelny - balwanekbuli - 06.05.2011 15:23

aaaaa... chyba że tak. Więc muszę go jakoś doinstalować.
Spoko, pobawię się z tym. Dzięki za pomoc