Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
XP po formacie - klucz - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Pozostałe systemy Windows (/pozostale-systemy-windows-31-f)
+--- Wątek: XP po formacie - klucz (/xp-po-formacie-klucz-15862-t)



XP po formacie - klucz - EM EJ TI AJ - 04.05.2011 15:11

Witajcie,
pożyczyłem swojemu kuzynowi oryginalny nośnik z Windows XP Home Edition 32-bit PL ponieważ chciał zrobić format swojego laptopa. Doświadczony już formatowaniem swojego komputera, byłem przekonany, że mój kuzyn posiada naklejkę licencyjną na spodzie swojego i że będzie mógł spokojnie wpisać klucz z tej naklejki (jestem w 100% przekonany co do zgodności wersji swojego systemu z jego poprzednią). Niestety, poinformował mnie, że naklejki nie ma (podejrzewa, że pracownicy serwisu mogli ją oderwać, gdy laptop trafił jakiś czas temu do serwisu). Mój kuzyn sformatował już ten komputer i teraz jest na etapie wpisywania klucza licencyjnego. Niestety ja posiadam wersję OEM systemu, która jest już używana i nawet gdy podam mu swój klucz, to i tak on nie zadziała. Czy jest jakiś sposób aby przywrócić poprzedni klucz lub jakoś go odzyskać od firmy Microsoft?


RE: XP po formacie - klucz - stingear - 04.05.2011 15:45

Może wystąpić z prośbą o wydanie nowego klucza, jeżeli posiada materiały potwierdzające posiadanie oryginału wcześniej. Musi to zrobić za pośrednictwem sklepu, w którym kupował komputer z systemem. Jeżeli serwis, w którym był komputer usunął naklejkę z komputera, to jest to ewidentne złamanie prawa(kradzież licencji), więc jeżeli jest tego pewien, to powinien zgłosić sprawę na policję. Co do sposobu odzyskania klucza lub systemu po formacie, to jest to niemożliwe, gdyż formatowanie partycji prowadzi do całkowitego wyczyszczenia dysku z informacji. Wprowadzenie Twojego klucza u Niego pozwoli na instalację systemu i na jego aktywację(przez internet może nie aktywować, telefonicznie aktywuje), ale system ten nie będzie już wtedy legalny.


RE: XP po formacie - klucz - EM EJ TI AJ - 04.05.2011 16:05

No nic... Poczekam zatem na jego decyzję. Patrzyłem na Allegro - tam gołe systemy XP - nowe w folii chodzą po niecałej stówce. A u niego wszystkie komputery w domu chodzą na XP. Oprócz laptopa ojca (który ma Vistę) to pozostałe komputery są już dosyć wiekowe (laptop ma chyba z 5-7 lat a stacjonarne komputery mogą być równie stare). Bo ładowanie w takie sprzęty nowego Windows 7 dla mija się z celem (te komputery mogą tego nie udźwignąć). Dam później info, jaką podjął decyzję z tym fantem.
Tymczasem stingear masz "POMAGACZA" Dzięki! Uśmiechnięty