Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
problem z modyfikacją i zapisaniem pliku - "brak uprawnień" - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: problem z modyfikacją i zapisaniem pliku - "brak uprawnień" (/problem-z-modyfikacja-i-zapisaniem-pliku-brak-uprawnien-15757-t)



problem z modyfikacją i zapisaniem pliku - "brak uprawnień" - golteria - 29.04.2011 18:28

Witam,

Od 2 dni mam nowy system Windows 7 Home Premium, stopniowo instaluję oprogramowanie, przy próbie instalacji Photoshopa CS4 pojawił się dziwny problem: mimo, że jestem zalogowana na koncie administratora, nie mogę zapisać zmodyfikowanego pliku hosts (windows>system 32->drivers->etc>hosts), co jest wymagane przy tej instalacji. trzeba tam dodać jeden wiersz tekstu, a następnie zapisać plik. Dopisać tę linijkę się udaje, zapisać pliku już nie - mam komunikat mniej więcej taki: "nie masz uprawnień do zapisania tego pliku, skontaktuj się z administratorem" -- tymczasem loguję się jako administrator. Hasło mam ustawione, ale dla tej czynności nie pojawia się nawet żądanie hasła. Plik nie jest tez oznaczony jako tylko do odczytu.
O co chodzi i jak to zmienić?
Gdzie w tym systemie można ustawić np. uprawnienia do modyfikacji plików?
Poprzednio miałam XP Professional, nie było z tym żadnego problemu.
Pomoże ktoś?Smutny


RE: problem z modyfikacją i zapisaniem pliku - "brak uprawnień" - rafi993 - 29.04.2011 18:40

Musisz usunąć swoje konto z grupy użytkownicy. to jest gdzieś na forum. Zaraz poszukam.

Edit.
http://windows7forum.pl/pelne-prawa-administratora-na-stale-windows-7-tutorial-t-6974.html


RE: problem z modyfikacją i zapisaniem pliku - "brak uprawnień" - golteria - 29.04.2011 19:08

dzięki, ale... nie udaje się :/


RE: problem z modyfikacją i zapisaniem pliku - "brak uprawnień" - Portator - 30.04.2011 06:23

Witaj. Masz Windows 7 HP, dlatego z porady j.w. nie możesz skorzystać.
Jako administrator, uruchom CMD i wydaj polecenie uruchamiające konto prawdziwego administratora:
Net user administrator /active:yes
Zapisz swój plik i wyłącz konto ( końcówka :no )