Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Komputer nie widzi napędu DVD - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Komputer nie widzi napędu DVD (/komputer-nie-widzi-napedu-dvd-15662-t)



Komputer nie widzi napędu DVD - kamilll18 - 25.04.2011 17:05

Witam
Jestem tu nowy i nie wiem czy we właściwym dziale piszę.

A mianowicie tak jak w temacie mój komputer nie widzi napędu: tzn. nie ma go w moim komputerze i w menedżerze urządzeń i również w biosie. Aczkolwiek czasami jak włączę komputer to go widać w biosie, w menedżerze urządzeń i ogólnie elegancko czyta płyty. Ale trwa to może z 10-15 minut potem znika zewsząd :/ komputer jest nowy ma około 1 miesiąc, w ogóle nie było z tym napędem problemów.. tylko teraz od jakiegoś tygodnia zaczął płatać figle. Miałem zainstalowanego deamona i nero, myślałem że było to tym spowodowane więc usunąłem deamona i nero specjalnym programem, następnie oczyściłem rejestr ccleanerm. To nic nie pomogło.. szperałem trochę w internecie i próbowałem usuwać te pliki lowfilters i upfilters z rejestru ale ich tam w ogóle nie było. Nie mogę sprawdzić kabelków bo komputer jest zaplombowany ale wydaje mi się że jest ok, skoro do tej pory działał napęd, a komputer był nieruszany. Nie mogę nawet zainstalować sterowników do napędów bo nie wiem jaki to napęd. Nie jestem jakimś specjalistą w tej dziedzinie dlatego prosiłbym o pomoc ale również wyrozumiałość jakbym czegoś nie rozumiał i cierpliwość Uśmiechnięty

A oto mój sprzęt:
Acer Aspire AX5950
Windows 7 Home Premium 64 bit
Intel Core i5 processor 650 3,20 GHz (4CPUs)
4GB DDR3 pamięci RAM
ATI Radeon HD5570 1GB
640GB HDD

Proszę o pomoc bo stałem się bezradny!


RE: Komputer nie widzi napędu DVD. Pomocy! - fourup - 25.04.2011 17:16

Napędy czasem padają. W Acerach znacznie częściej, niż w droższych maszynach...
Polecam serwis.
Niestety, jest on w Brnie, w Czechach... Ewentualnie wizytę u sprzedawcy, jednak ten pewnie też zaleci odesłanie komputera do serwisu w celu wymiany napędu...


RE: Komputer nie widzi napędu DVD. Pomocy! - kamilll18 - 25.04.2011 17:20

Sugerujesz że to nie jest wina systemu, tylko sprzętu? Możliwe jest to że po miesiącu sporadycznego używania napędu jest on już po prostu do bani ?


RE: Komputer nie widzi napędu DVD - slawektor - 25.04.2011 17:37

Sprawdzić jaki to napęd można programem: Nero InfoTool


RE: Komputer nie widzi napędu DVD - fourup - 25.04.2011 18:48

Napęd, albo płyta... W Acerach to standard... Smutny


RE: Komputer nie widzi napędu DVD. Pomocy! - thermalfake - 25.04.2011 19:11

(25.04.2011 17:16)fourup napisał(a):  Napędy czasem padają. W Acerach znacznie częściej, niż w droższych maszynach...
Polecam serwis.
Niestety, jest on w Brnie, w Czechach... Ewentualnie wizytę u sprzedawcy, jednak ten pewnie też zaleci odesłanie komputera do serwisu w celu wymiany napędu...

Nie ma się czego bać i w zasadzie szybciej będzie jak wyśle to kurierem prosto z domu.
Wypełnić zgłoszenie czekając na dalsze instrukcje
https://customercare.acer-euro.com/customercare/CaseBooking.aspx
Spakować w oryginalne pudło, zapytać czy jedzie cały komplet czy goły tzn bez akcesoriów, dołączyć ksero dowodu sprzedaży oraz opis kompletny usterki.
Akurat o dziwo serwis Acera w Czechach jest bardzo sprawny mimo że, marka nie jest najwyższych lotów (owszem udaje im się zrobić dobre modele za rozsądną cenę Zacieszacz )


RE: Komputer nie widzi napędu DVD - kamilll18 - 25.04.2011 21:17

Czyli żadnego ratunku, tylko pozostaje serwis ? Cwaniak