Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak Odblokować konto administratora w Windows 7 home premium - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Jak Odblokować konto administratora w Windows 7 home premium (/jak-odblokowac-konto-administratora-w-windows-7-home-premium-15638-t)



Jak Odblokować konto administratora w Windows 7 home premium - Cracoviak91 - 24.04.2011 17:41

Witam . Kupiłem nowego laptopa firmy asus w którym był już system Windows 7 home premium . Lecz niestety nie mogę nic zainstalować ani właściwie nic zrobić ponieważ mam konto z ograniczeniami i gdy chce coś zainstalować pyta mnie o hasło administrator . Nie wiem jak t oodblokowac a przy pierwszym włączeniu laptopa była konfiguracja systemu ale żadnego hasła nie podawałem . Czytałem o tym problemie i jest on rozwiązany ale niestety nie dla wersji Windows 7 home premium . Znajomy polecil mi odinstalowanie systemu i zainstalowanie ponownie ale niestety mam tylko klucz cd-key a nie mam płytki gdyż nie bylo w zestawie i czy jak wezme od kogos innego płyte i wpisze swój klucz do bedzię wszystko grało ? Proszę o pomoc bo nie wiem już co mam zrobić z góry dziekuję i życze wszystkich wesołych świąt .

P.S Nie wiem czy pisze w dobrym dziale ponieważ dopiero co zarejstrowałem się na forum . Proszę o wyrozumiałość Uśmiechnięty


RE: Jak Odblokować konto administratora w Windows 7 home premium - andrew-jar - 24.04.2011 17:50

Witam

Znajomy podpowiedział dobrze tylko nie dodał, że istnieje jeszcze obraz systemu na ukrytej partycji.

Aby rozpocząć recovery z HDD należy podczas rozruchu komputera wciskać klawisz F9.
(poczytaj w twojej instrukcji dołączonej do laptopa)
W zależności od tego co masz może ukazać się wybór opcji np:
Recover Windows to first partition only – Formatuje tylko partycje C (reszte partycji zostawia bez zmian)
Recover Windows to entire HD – Kasuje wszystkie partycje C, D, E itp. i tworzy 1 dużą partycje C
Recover Windows to entire HD with 2 partition - Kasuje wszystkie partycje C, D, E itp. i tworzy 2 partycje C i D

Pozdrawiam


RE: Jak Odblokować konto administratora w Windows 7 home premium - thermalfake - 24.04.2011 19:00

Na końcu dodałbym jeszcze wykonanie nośników recovery z systemem. W razie padu dysku, grzebania z partycjami jak znalazł.
Służy do tego oprogramowanie Asus AI Recovery Burner, po postawieniu systemu pokaże się okienko i zapyta czy wykonać te nośniki. Przygotuj sobie dobre jakościowo płytki DVD.


RE: Jak Odblokować konto administratora w Windows 7 home premium - slawektor - 27.04.2011 09:40

Zobacz Wyłączenie monitu systemu odnośnie logowania. Aby to zrobić należy wpisać w pasku wyszukiwania: netplwiz
W nowym oknie pojawią nam się konta użytkowników, którzy korzystają z tego systemu. Teraz wystarczy już tylko odznaczyć -> Aby używać tego komputera użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło.

[Obrazek: 86224667.png]


RE: Jak Odblokować konto administratora w Windows 7 home premium - ZacHip - 05.08.2011 18:38

(27.04.2011 09:40)slawektor napisał(a):  Zobacz Wyłączenie monitu systemu odnośnie logowania. Aby to zrobić należy wpisać w pasku wyszukiwania: netplwiz
W nowym oknie pojawią nam się konta użytkowników, którzy korzystają z tego systemu. Teraz wystarczy już tylko odznaczyć -> Aby używać tego komputera użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło.

[Obrazek: 86224667.png]

Witaj , bardzo mi pomogłeś , ale nie wiem co mam robić dalej odznaczyłem to dałem zastosuj wpisałem nowe hasło dałem ok wylogowałem sie bo myślałem , że wszystko juz ok , ale nie bo nadal sie nie moglem zalogować , więc zmienilem kolejność najpierw dałem na ok ale tam wpisałem nowe hasło i to potem zniknęło i też nic , proszę powiedz mi co mam robić , w tobie jedyna nadzieja ! Smutny