Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Win 7 nie działa po instalacji XP na drugiej partycji - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Win 7 nie działa po instalacji XP na drugiej partycji (/win-7-nie-dziala-po-instalacji-xp-na-drugiej-partycji-15578-t)



Win 7 nie działa po instalacji XP na drugiej partycji - rockitbaby - 21.04.2011 12:43

Witam,
kupiłam używanego laptopa z Win 7 na partycji C. Chciałam na d zainstalować trial Win XP dla brata, który jeszcze nie umie działać na 7. Podczas instalacji dostałam informacje o braku kilku plików (mimo, ze trial bez problemu instalował się na moim ,,blaszaku"). Obecnie kiedy włączam komputer odpala się strona startowa Win XP, który nie działa. Siódemki uruchomić też nie mogę... Nawet, gdy próbuje wczytać obraz systemu z płyty, który robiłam przed instalacją XP, odpala się tylko on. Czy da się coś z tym zrobić?


RE: Win 7 nie działa po instalacji XP na drugiej partycji - bodziulla - 21.04.2011 21:09

Hej.
Pytania kupując lapka miałaś już na nim system W7 i tzw partycję recovery?. W praktyce gdy masz już W7 zainstalowany i po instalacji systemu XP powinien uruchomić się sam XP. Wspominasz, że teraz nic Tobie się nie uruchamia. Spróbuj zainstalować system XP na nowo z kompletnym formatem NTFSCwaniak
Przy czym ważne pytanie powyższe czy miałaś partycję recovery czy dostałaś do laptopa płytę z systemem W7?Cwaniak
Pzdr


RE: Win 7 nie działa po instalacji XP na drugiej partycji - rockitbaby - 24.04.2011 19:43

HejUśmiechnięty
miałam partycję recovery, płyt zero (laptop to samsung R580). XP instalowałam ponownie, nadal nie działa (sprawdzany na blaszaku ponownie zadziałał) - zaznaczam że to wersja testowa, jeśli ma to jakieś znaczenie. Program samsunga do odzyskiwania systemu nie widzi zrobionego przeze mnie obrazu, wydaję mi się więc, że jedyna opcją będzie totalny format, mam rację?