Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Internet zaskakuje po pewnym czasie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Internet zaskakuje po pewnym czasie (/internet-zaskakuje-po-pewnym-czasie-15576-t)



Internet zaskakuje po pewnym czasie - Sherman_xD - 21.04.2011 11:08

Cześć, nie dalej niż tydzień temu przeszedłem z mojego ukochanego XP na 7 professional i praktycznie codziennie mam ten sam problem z internetem. Otóż po każdym uruchomieniu komputera dowiaduje się ze "nie mam dostępu do sieci" a narzędzie do diagnozy mówi, że "serwer DNS nie odpowiada". Dopiero po kilkukrotnym włączeniu i wyłączeniu routera i odświeżaniu połączenia wszystko zaczyna normalnie działać. Czyściłem już pamięć DNS, resetowałem router i modem z chello, wie ktoś może o co chodzi??


RE: Internet zaskakuje po pewnym czasie - stanax - 21.04.2011 11:57

Sherman_xD , użyj to narzędzie: http://windows7forum.pl/rozwiazywanie-problemow-siecia-za-pomoca-complete-internet-repair-t-14051.html





.


RE: Internet zaskakuje po pewnym czasie - Sherman_xD - 21.04.2011 12:06

Już to zrobiłem, niestety nie pomogło.


RE: Internet zaskakuje po pewnym czasie - dhapollo - 21.04.2011 17:25

1. jak się łączysz z netem?
2. zapodaj wynik polecenia ipconfig /all
3. czy używasz dhcp czy statycznego IP?


RE: Internet zaskakuje po pewnym czasie - tojakarola - 24.04.2011 14:05

mam taki problem mój znajomy korzystał z darmowego internetu w Niemczech.po pewnym czasie zaczął mu wyskakiwać błąd i nie może się połączyć.przyjechał do Polski z laptopem i tutaj bez problemu może się podłączyć do mojego routera.niestety oprogramowanie w laptopie ma niemieckie a Windows Home Premium, tyle co pamięta to wyskakiwał mu komunikat aby podłączyć kabel czy coś w tym stylu. proszę o szybka pomoc , ponieważ zaraz po świętach kolega wyjeżdża.


RE: Internet zaskakuje po pewnym czasie - andrew-jar - 24.04.2011 17:39

(24.04.2011 14:05)tojakarola napisał(a):  mam taki problem mój znajomy korzystał z darmowego internetu w Niemczech.po pewnym czasie zaczął mu wyskakiwać błąd i nie może się połączyć.przyjechał do Polski z laptopem i tutaj bez problemu może się podłączyć do mojego routera.niestety oprogramowanie w laptopie ma niemieckie a Windows Home Premium, tyle co pamięta to wyskakiwał mu komunikat aby podłączyć kabel czy coś w tym stylu. proszę o szybka pomoc , ponieważ zaraz po świętach kolega wyjeżdża.

Witam
Co ma wspólnego kabel do sieci wifi?
Tak samo język skoro używa "DE" to robi się to tak samo jak w "PL"
Zrób reset zapory Windows, ewentualnie niech kolega sprawdzi czy nie minęła promocja darmowego internetu.

Pozdrawiam


RE: Internet zaskakuje po pewnym czasie - tojakarola - 26.04.2011 08:24

własnie wydaje mi się że nic nie maja wspólnego, podkreśliłam że kolega ma niemieckie oprogramowanie i pewnie źle coś przeczytał. tak tylko,że głównie chciałam się dowiedzieć czy połączenie z routerem i hotspotem się czymś różni. dla upewnienia z kolegi laptopa próbowałam się połączyć w Polsce z darmowym hotspotem i także nie mogłam. może to gdzieś w ustawieniach trzeba coś przestawić. bo dla mnie to jest dziwne czemu z ruterem się łączy a z darmowym hotspotem już nie.


RE: Internet zaskakuje po pewnym czasie - andrew-jar - 27.04.2011 09:17

(26.04.2011 08:24)tojakarola napisał(a):  własnie wydaje mi się że nic nie maja wspólnego, podkreśliłam że kolega ma niemieckie oprogramowanie i pewnie źle coś przeczytał. tak tylko,że głównie chciałam się dowiedzieć czy połączenie z routerem i hotspotem się czymś różni. dla upewnienia z kolegi laptopa próbowałam się połączyć w Polsce z darmowym hotspotem i także nie mogłam. może to gdzieś w ustawieniach trzeba coś przestawić. bo dla mnie to jest dziwne czemu z ruterem się łączy a z darmowym hotspotem już nie.

Z darmowymi hotspotami różnie bywa, trzeba zobaczyć na innym sprzęcie (nawet na komórce z wifi).
Proponuję usunąć wszystkie lokalizacje sieciowe (Scal lub usuń lokalizacje sieciowe).
Lecz moim zdaniem problem jest po stronie hotspota.

Pozdrawiam