Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
przycisk START nieaktywny - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: przycisk START nieaktywny (/przycisk-start-nieaktywny-15391-t)



przycisk START nieaktywny - athe2326 - 12.04.2011 19:40

po kliknięciu w przycisk START lpp w Windows 7 nic się nie dzieje, poza tym zniknęły obrazy ikon, tekst pozostał, stało się tak po zaniku napięcia 230V. Gdzie szukać rozwiązania. Może najważniejsze, wnuczek próbował zainstalować gierkę, po trzech nieudanych próbach, dał sobie spokój, ale problem z nieaktywnym STARTEM pozostał. Ktoś spotkał się już z tym? Proszę o poradę.


RE: przycisk START nieaktywny - thermalfake - 12.04.2011 19:54

Czy klawisz start na klawiaturze (pomiędzy ctrl a alt'em) wywołuje menu ?
Spróbuj też lewy ctrl + esc

Teraz trzeba sprawdzić co się stało:
klawisz start+ r otworzy menu do uruchamiania
wpisać sfc /scannow


RE: przycisk START nieaktywny - athe2326 - 12.04.2011 20:06

ślicznie dziękuję za szybką odpowiedź. Sprawdzę to ale dopiero jutro, wnuczek poszedł już spać a ja nie jestem w Polsce. Nie mam tego komputera koło siebie. Dowiedziałem się, że niestety te skróty nie działają, po wpisaniu polecenia "sfc /scannow" twierdzi, że nie ma takiego pliku. Dalej proszę o pomoc. Dowiedziałem się, że strasznie "muli" komputer. Czy jest to efekt wirusa czy może niewłaściwej pracy eksploratora windows?


RE: przycisk START nieaktywny - athe2326 - 14.04.2011 20:37

Przepraszam, że post pod postem ale nikt nie odpowiedział. Pomógł mi programik FixWin z tej strony. Znajdują się tam również bardziej szczegółowe porady, polecam.