Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Minimalizm na pulpicie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Multimedia i dodatki (/multimedia-i-dodatki-7-f)
+---- Dział: Gadżety Windows 7 (/gadzety-windows-7-32-f)
+---- Wątek: Minimalizm na pulpicie (/minimalizm-na-pulpicie-15339-t)



Minimalizm na pulpicie - stanax - 10.04.2011 19:38

Od dawna przymierzałem się do napisania tego tematu. Właściwie był to ten moment,
gdy pierwszy raz ujrzałem w wątkach przypiętych Rainmeter, czyli tyłek mnie swędzi od trzech miesięcy[Obrazek: 005.gif]

Nie mam zamiaru niczego krytykować, ale przecież nie wszyscy lubią być atakowani setkami informacji wyświetlanymi na pulpicie. Dlatego pomyślałem, że wątek w którym będziemy pisać o rozwiązaniach maksymalnie upraszczających obsługę systemu, za to w minimalnym stopniu absorbujących naszą uwagę, wart jest założenia. Zapraszam kolegów do pisania w nim... na początek o aplikacji Bins(pojemniki).

[Obrazek: SnapShot_110409_185445.jpg]


Jedno kliknięcie ikony na pasku zadań i hop - program startuje. Chciałoby się mieć tam wszystkie na co dzień używane, ale miejsca brak.
Na dodatek w tłoku łatwo się pomylić. Rozwiązaniem jest Bins.


[Obrazek: 2011-02-05_145836.jpg]



PS
Należy się zarejestrować podając swój adres e-mailowy.
Po kilku dniach otrzymamy link do download'u.
Albo napisz do mnie na PW.



RE: Minimalizm na pulpicie - Pemek - 10.04.2011 21:14

Grupowaniem ikonek na pulpicie zajmie się program Fences.

[Obrazek: fences.png]

Dzięki niemu możemy poukładać ikony, które często są dosłownie porozrzucane po całym pulpicie. Program jest darmowy, choć za bogatszą wersję musimy płacić.

Pobierz


RE: Minimalizm na pulpicie - stanax - 10.04.2011 21:25

Pemek - ciut staroć (http://k800i.pl/viewtopic.php?t=25077), ale nadal dobra alternatywa dla bajzlu na pulpicie Zacieszacz






.


RE: Minimalizm na pulpicie - Popiolek - 11.04.2011 17:47

Mi bardzo się podoba ten program, u mnie wygląda to tak : SS Jest bardzo poręczny.


RE: Minimalizm na pulpicie - stanax - 26.04.2011 09:03

[Obrazek: in0oRS.jpg]



Jest dostępną aktualizacja Bins.
Należy kliknąć PPM na ikonkę w trayu, potem Check for updates → now.
Po pobraniu aktualizacji zrestartować system.



[Obrazek: invyxG.jpg]


Najważniejszą nowością, poza zmianami kosmetycznymi i usunięciem bugów,
jest możliwość dodania w prosty sposób kosza do traya(drag&drop)


RE: Minimalizm na pulpicie - ihatebuffering - 08.05.2011 15:22

stanax jak to działa? Nic się nie wiesza?


RE: Minimalizm na pulpicie - lowermann - 15.05.2011 08:30

Fences używałem na XP i nie robił problemów, Bins'a używam na Win7 i także nie widzę, żeby coś gdzieś niestabilnie działało lub się wieszało. Problem jest tylko taki, że mam tylko jedną ikonkę w pasku zadań, a nie np po 4 jak jest na powyższym screenie.

Edit, już wiem, trzeba odznaczyć we właściwościach paska zadań "Użyj małych ikon" I już widać 4 ikonki, dodać trzeba, że ciekawą opcją jest to, że nie używany program ma zarys ikonki, a uruchomiony jest normalnie podświetlany, dzięki czemu wystarczy rzut okiem, i wiemy już co mamy uruchomione Uśmiechnięty


RE: Minimalizm na pulpicie - stanax - 31.05.2011 08:38

.


[Obrazek: ic9jpA.jpg]


Dziś troszkę z innej beczki... Gadżet dla tych, którzy bardzo często używają napędu optycznego, a klepanie po buttonie open/close jest niewygodne(na przykład blaszak stoi głęboko pod biurkiem). Oszczędza czas i nasz kręgosłup. Niezbyt ładna grafika, zresztą jak sam napęd, ale animowana i z możliwością ustawienia przezroczystości, więc jego brzydota mało widoczna. Dziala na Windows 7 - sprawdzone.


Pobierz / klik


RE: Minimalizm na pulpicie - Magic_coin - 31.05.2011 21:11

@UP Otwieranie działa, gorzej z zamykaniem.


RE: Minimalizm na pulpicie - stanax - 31.05.2011 23:05

Gorzej, to znaczy jak - działa, działa jak mu się zachce, w ogóle nie działa?


RE: Minimalizm na pulpicie - Magic_coin - 01.06.2011 14:26

(31.05.2011 23:05)stanax napisał(a):  Gorzej, to znaczy jak - działa, działa jak mu się zachce, w ogóle nie działa?

W ogóle się nie zamyka. Dopiero jak się schylę i klepnę tackę to się chowa XD


RE: Minimalizm na pulpicie - stanax - 01.06.2011 17:04

To znaczy, że ten gadżet nie jest przeznaczony dla Ciebie [Obrazek: badteeth.gif]
Kto jeszcze ma z nim podobny problem, proszę tu napisać. U mnie działa bez pierdnięcia, ale jak są z nim jakieś jaja, to usunę go z tematu.



.


RE: Minimalizm na pulpicie - kalisz1955 - 01.06.2011 20:06

U mnie działa bez problemu


RE: Minimalizm na pulpicie - Nasa - 04.06.2011 11:35

czy bins działa na XP ?


RE: Minimalizm na pulpicie - Dzejkop - 04.06.2011 12:01

Muszę was zmartwić -
- to nie jest minimalizm.


RE: Minimalizm na pulpicie - stanax - 04.06.2011 19:52

(04.06.2011 11:35)Nasa napisał(a):  czy bins działa na XP ?

Nie wiem, nie sprawdzałem.


(04.06.2011 12:01)kuba096 napisał(a):  Muszę was zmartwić - to nie jest minimalizm.

Ograniczenie wyświetlanych na pulpicie informacji lub zmniejszenie ilości kliknięć, by uruchomić dowolny program lub funkcję, nim nie jest? Jak wobec tego nazwać ten temat?
_________________________________________________________________________

W sprawie gadżetu.

Normalnie, by wysunąć szufladkę bez szukania guziora na napędzie, musimy wykonać cztery kliknięcia:
Start [Obrazek: icon_arrow.gif] Komputer [Obrazek: icon_arrow.gif] PPM na stacje [Obrazek: icon_arrow.gif] Wysuń
, lub utworzyć ikonę na pulpicie(na pewno wtedy koniec z minimalizmem) i kliknąć dwa razy:
PPM na stacje [Obrazek: icon_arrow.gif] Wysuń

... A po co, kiedy po dodaniu gadżetu jednym kliknięciem wysuwamy lub wsuwamy szufladkę, natomiast sam gadżet nie rujnuje nam kompozycji pulpitu Kozak



[Obrazek: icNV9U.jpg]


RE: Minimalizm na pulpicie - Idas - 04.06.2011 23:57

daj linka do tapety Uśmiechnięty


RE: Minimalizm na pulpicie - lowermann - 12.06.2011 09:21

Proszę oto tapetka

[Obrazek: newworldfinal.th.jpg]


RE: Minimalizm na pulpicie - stanax - 13.06.2011 10:03

.

A dziś z jeszcze innej beczki - rozmowy głosowe lub wideokonferencja bez instalacji jakiegokolwiek programu!
imo now - otwierasz stronę w przeglądarce, kopiujesz adres, wysyłasz do znajomego i rozmawiacie. Prościej już być nie może. Istnieje szereg rozwiązań dla rozmów głosowych i wideo, ale nie widzieliście nic łatwiejszego niż imo now. Usługa jest oparta na technologii Flash, a wszystko dzieje się przez przeglądarki.

http://dl.dropbox.com/u/2827558/Posty%20na%20forum%20w7/imo7.jpg
http://dl.dropbox.com/u/2827558/Posty%20na%20forum%20w7/imo3.jpg
http://dl.dropbox.com/u/2827558/Posty%20na%20forum%20w7/imo1.jpg

Dodaj adres do zakładek imo.im/now - kliknij


.


RE: Minimalizm na pulpicie - Portator - 13.06.2011 14:11

Dobre rozwiązanie. Przydało mi się. Pozdrawiam