Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
brak internetu- serwer DNS - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: brak internetu- serwer DNS (/brak-internetu-serwer-dns-15254-t)



brak internetu- serwer DNS - blondynka - 07.04.2011 13:05

Witam! Smutny

Ach... jestem załamana i wkurzona, bo mam 2 lewe nogi (nawet nie ręce) ! do komputera, a przyszło mi się użerać z wielkim problemem.

W domu zawsze działał mi nasz internet bezprzewodowy. Od 2 dni jednak mój komputer nie może się połączyć z siecią (białe kreseczki z żółtym wykrzyknikiem), chociaż na komputerze w małym okienku pokazuje się, że sieć jest "Połączono" ( i to wszystkie zielone kreseczki), ale na gorze pisze przy takiej ławeczce z nazwą sieci "Brak dostępu do internetu".

Wszyscy inni lokatorzy w mieszkaniu maja internet, tylko nie ja.... Zauważyłam jeszcze inna dziwną rzecz... 3 dni temu nie mogłam otworzyć żadnej strony internetowej, ale działał mi skype...

Kiedy próbowałam jakoś sama rozwiązać ten problem i nacisnęłam przy ikonce sieci "rozwiąż problemy" jest napisane:

"Skontaktuj się z administratorem sieci lub usługodawca internetowym.

Mogą występować problemy z serwerem DNS. Więcej informacji o serwerze.."

Przywróciłam na nowo system, włączyłam znów komputer, oczyściłam pamięć DNS, podłączyłam neta na kabel i chodziło przez jakieś 0,5 h. Ale teraz nawet i kabel nie pomaga.

Po czytaniu innego forum oczyściłam pamięć DNS, ale dalej nic. Ktoś radził aby ustawić DNS-y ręcznie
208.67.222.222,
208.67.220.220.

...ale...o zgrozo... gdzie i jak? ja nie mam pojęcia w ogóle jak wejść. mi to chyba trzeba napisać jak dziecku co po kolei trzeba zrobić.

A muszę to zrobić sama, bo jestem za granica i za informatyka zabuliłabym strasznie dużo euro

Z góry dzięki za jakiś odzew dla "blondynki"

papa :heart:


RE: brak internetu- serwer DNS - dhapollo - 07.04.2011 17:09

Witam.

1. podaj wynik zapytania ipconfig /all (start i wpisz cmd enter i w czarnym okienku wpisz ipconfig /all i enter)
2. Od jakiego usługodawcy jest internet?
3. Problem wydaje się być prosty więc będzie i tanioUśmiechnięty
4. Nie wiem czyje są to dnsy więc mogą nie działać z twoim usługodawcąSmutny

ładnie opisane co i gdzie się ustawia http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obsluga_klienta/pomoc_tech/internet/modemy/livebox/inst_eth/konf_ip_dns_seven/;jsessionid=B0F342ED48158EB6EE7B977DE6E8AAC2.portal28;PSID=B0F342ED48158EB6EE7B977DE6E8AAC2.portal28​
(możesz ustawić dnsy na automatyczne może zadziała)


RE: brak internetu- serwer DNS - blondynka - 07.04.2011 17:51

Witam!

Na początku dziękuję ze znalazła sie osoba, ktorapodjęła sie odpowoedzi na moje zapytanie.

Wynik ipconfig jest dosyc dlugi, przepisze moimzdaniem najwazniesze rzeczy:

sufiks podstawowej domeny DNS:(tutaj pusto jest)
typ węzła:hybryowy
routing IP wlaczony:nie
serwer WINS proxy włączony: nie

karta ethernet połączenia lokalne:
stan nośnika: nośnik odłączony
sufiks DNS konkretnego połączenia:
opis: marvell Yukon...
adres fizyczny: 00-24-BE-85-8E-DF
DHCP wlaczone: tak
autokonfiguracja wlaczona:tak


karta bezprzewodowej sieci lan pol. sieci bezprzewodowej:


sufiks DNSkonkretnego polaczenia: (nic)
opis: intel ®wifi link 5100AGN
adres fizyczny: 00-24-D6-44-76-42
DHCP wlaczone: tak
autokonfiguracja wlaczona: tak
adres IPv6 polaczenia lokalnego:fe80.....

adres IPv4: 192.168.0.103(preferowane)
,aska podsieci: 255.255.255.0
dzierzawa uzyskana 7 kwietnia
wygasa 8 kwietnia
Brama domyslna 192.168.0.1
serwer DHCP: 192.168.0.1

serwer DNS 192.168.0.1
net BIOS... itak dalej.

ustawialam juz recznie adresy DNS, ale nci nei pomaga, a numer mialam od wlocha- czyli z moejgokraju w ktorym mieszkam teraz.

siec internetowa jest telefoniczna (wind) DLINK jesli dobrze wiem, na moim pietrze jest czarna skrzynka z antenka, dzieki ktorej zawsze mialam bezprzewodowe poalczenie z internetem ( dodam ze moja kolezanka obok caly czas ma internet. Zaczynam sie bac, ze to nagle zblokowanie mojego dostepu do internetu to jakis wirus??

pozdrawiam! i gorąco licze na pomoc!


RE: brak internetu- serwer DNS - dhapollo - 07.04.2011 19:25

ustaw jako drugi dns 194.204.159.1 (możesz po testować te co dostałaś)
Nie instalowałaś antywirusa jakiegoś ostatnio?
Jaki masz program antywirusowy i firewall?


RE: brak internetu- serwer DNS - blondynka - 08.04.2011 11:11

(07.04.2011 19:25)dhapollo napisał(a):  ustaw jako drugi dns 194.204.159.1 (możesz po testować te co dostałaś)
Nie instalowałaś antywirusa jakiegoś ostatnio?
Jaki masz program antywirusowy i firewall?

witam

ach... chyba skonczyla mi sie waznosc antywirusa. Zadzwonie dzis do wloskiego dostarzyciela internetu i zapytam o adres dns i ip.

pozdrawiam!


RE: brak internetu- serwer DNS - rudams - 19.04.2011 09:40

Ja mam taki sam problem jak blondynka dostawcą internetu jest Vectra, wkurzam się bo muszę kilkakrotnie uruchamiać komputer zanim internet się zainstaluje, co robić, HELP, dodam, że nic nie jest wpisane w sufiks DNS oraz w adresie fizyczny same zera, DHCP włączone- Nie